Mistrovství světa v hokejbale v České republice!

Mistrovství světa v hokejbale v České republice!

19. 8. 2021 | | Žádné komentáře

Mistrovství světa v hokejbale je opravdovou výzvou pro pořadatele. Jejich život tak získal zcela nový náboj, když 17. ledna 2015 bylo rozhodnuto na kongresu Mezinárodní hokejbalové federace ISBHF, že světová elita hokejbalu zamíří po osmi letech opět do České republiky!

pozemní hokej

Město sportu? Pardubice!

Dějištěm této fantastické a výjimečné události, kterou je bezpochyby každé mistrovství světa, bylo jmenováno město Pardubice. Jak se říká, Pardubice jsou městem sportu. Kromě toho, že jsou Pardubice známé, jako město perníku, se zde hraje na extraligové úrovni hokej. Známé jsou Pardubice také tím, že se zde každoročně konají tyto velké sportovní události:

vlajka

·         Velká pardubická
·         Czech Open
·         Zlatá přilba
 
Na zmíněném mistrovství světa v hokejbale se bude bojovat hned o dva tituly mistrů světa. Ptáte se jak to? Je to jednoduché, jeden titul získají muži a jeden ženy. Ano! Je to opravdu tak! I ženy hrají hokejbal a ty české, stejně jako muži, na velmi vysoké úrovni. Napadá vás také, jak se všechny zápasy zvládnou na jednom zimním stadionu? Není to zase až tak složité. Aréna v Pardubicích má dvě haly s plochou, na které lze hrát, a tak se budou využívat obě.

Zeptala jsem se přímo hráče, který nominaci do základní sestavy na toto mistrovství světa získal, Jana Bílého, jaké jsou ambice týmu. V souladu s kapitánem Pavlem Kubešem, řekl i tento sympatický útočník, že ambice mají nejvyšší, ale “jakákoli placka bude skvělým úspěchem pro český hokejbal!
Nezbývá, než napjatě čekat, jaké bude celkové hodnocení tohoto šampionátu a jaké výsledky nám oba české týmy dopřejí zažít!

Pokud jste nikdy hokejbal nesledovali, věřte, že nyní je ten správný čas! Naše týmy patří mezi světovou elitu a je třeba je v jejich výkonech podpořit! A podpořit jistě nepotřebují pouze hráči.

fanoušci

Vzhledem k tomu, že se dá očekávat, že na toto mistrovství světa dorazí na jednotlivé zápasy více než šest tisíc fanoušků, musíme podpořit i všechny členy organizačního výboru a dobrovolníky, kteří se vším pomáhají, aby se tento šampionát zapsal do srdcí všech hráčů, fanoušků a také do historie města Pardubice.

By

About Auther

about author