Rekonstrukce – svépomocí x firma

Rekonstrukce – svépomocí x firma

12. 6. 2019 | Dům a byt | Žádné komentáře

Pokud se rozhodnete, že Váš byt potřebuje nutně rekonstrukci, čeká Vás těžké rozhodnutí. Zvládnete to sami nebo si najmete firmu, která práci udělá za vás?
 tvorba půdorysu
Nejdříve si objasněte svoje časové možnosti
Je možné si vzít dostatečně dlouhou dovolenou v kuse? Pokud se rekonstrukce bude týkat celého bytu najednou, je samozřejmě potřeba delší volno. Ty nejdůležitější práce jsou potřeba udělat v co nejkratším čase, protože je nutné doma trochu ,,normálně“ fungovat. Naplánujte si, jaké práce budete den po dni provádět. Také počítejte s tím, že mohou nastat komplikace, mějte tedy časovou rezervou. Ideální je, zvládnou to nejdůležitější a drobné dodělávky můžete dokončit například o víkendech. S dostatečným předstihem si zajistěte materiál, aby nevznikaly zbytečné časové prodlevy z čekání.
Pokud je pro Vás nereálné mít delší dobu volno z práce, nezbude Vám nic jiného, než se obrátit na firmu.
 koupelna u kuchyně
Sami to zvládnete
Určitě máte ve svém okolí někoho, kdo už má s rekonstrukcí zkušenosti. Nebojte se a ptejte se, případně požádejte o pomoc. Jestli nikoho takové neznáte, poraďte se s internetem. Najdete tam i videa s přesným postupem a vysvětlením krok za krokem. Určitě nemějte strach a dejte se do toho. Moje vlastní zkušenost je taková, že téměř žádná firma Vám neudělá tak dokonalou práci jako vy sami. Kolikrát pracují tak, aby to vypadalo pěkně jen na oko a spoléhají na to, že to nepoznáte. Po pár měsících se případné nedokonalosti víc a víc odhalují. Na trhu určitě existují i takové, které svoji zakázku provedou precizně, připravte se, že si řeknou o adekvátní částku.
Ovšem opatrní buďte ohledně instalatérských prací, plynu a zapojování elektriky. Určitě bude lepší si zaplatit odborníka, protože chyby v těchto oblastech mají často fatální a nezvratné následky. Abyste ušetřili, připravte veškerou možnou práci, kterou můžete a na odborníkovi nechte jen to nejdůležitější.

By

About Auther

about author