Cvičení, po kterém se budete cítit lépe

Cvičení, po kterém se budete cítit lépe

16. 6. 2021 | Zboží | Žádné komentáře


Posilování jako takové je rozhodně správné, ale neměli byste se zaměřovat pouze na velké svaly, ale rovněž i na ty vnitřní, které způsobují správné držení těla.

Cvičení, po kterém se budete cítit lépe

Vzhledem k tomu, že rádi jíme nezdravé věci a také se příliš mnoho nehýbeme, můžeme si za celou řadu nepříjemných nemocí, které souvisejí s obezitou. Obezita nemůže pouze za rozvoj chronických chorob, ale také za vytvoření různorodých svalových nerovnováh. Díky tomu nás bolí záda, kyčle či za krkem. Jednoduše řečeno, svaly, které by měly být pevné, jsou slabé a svaly, co je potřeba protahovat, jsou stažené a ztuhlé. A tak vzniká bolest a dysbalance. Dá se tomu předejít, ale chce to pravidelně cvičit.

Míč

Pravidelné cvičení může být nejen velice osvěžující, ale zároveň je možné s jeho pomocí vyrovnat svalové nerovnováhy, které mohou být velice nepříjemné. Cvičit je možné jak zcela bez pomůcek, tak i s pomůckami. Vždy je lepší mít spíše po ruce nějaké pomůcky, jelikož má pak člověk více variant cviků, což je vždycky dobře. A jednou z těch nejpraktičtějších pomůcek je gymnastický míč.

Na první pohled se nejedná o nic extra, ale jde o jednu z nejpoužívanějších pomůcek jak u fyzioterapeutů, tak i v domácnostech. Už jen samotné sezení na takovém balónu má terapeutický efekt. Stačí třikrát denně po dobu několika minut a člověk si tak srovná páteř. Samozřejmě je na něm možné provádět i jiné cviky, mnohem náročnější. Balón je určen prakticky všem věkovým kategoriím a je vhodný dokonce i pro těhotné ženy. S pomocí míče člověk dokáže posílit jak velké povrchové svalové skupiny, tak i menší vnitřní, které drží tělo ve správné poloze.

Míče

Je samozřejmě, že tento druh balónu se prodává v mnoha velikostních variantách. Každý si svou správnou velikost může vybrat podle jednoduchého klíče, a sice dle velikosti postavy. Není tak vhodné dávat menším lidem velké balóny, které příliš nevyužijí a naopak. Pouze s balónem ve správné velikosti se dá adekvátně cvičit a dosáhnout odpovídajících výsledků. Cviky by se měly provádět správně a v pravidelných intervalech. Pro inspiraci je vhodné použít třeba internet.

By

About Auther

about author