Rubrika: Podnikání

Home / Rubrika: Podnikání

Kvalitu seženete jen u nás

19. 1. 2024 | Podnikání | Žádné komentáře


Potřebujete kvalitní suroviny za skvělou cenu, kterou jen tak nikde neuvidíte? Pokud ano, tak zavítejte ještě dnes k nám a vyberte si to nejlepší! Potřebujete sehnat kvalitní dárek a skvělé suroviny? Sháníte to zase všechno na poslední chvíli, a tak si zase marně lámete hlavu nad tím, co by mohlo být tím nejlepším možným řešením Miluje snad čaj a potřebujete nějaký výjimečný, který by vám zrovna zachutnal, protože jste velice náročný zákazník? Co taková ranní káva, která provoní váš byt nebo snad dokonce dům? Výhled na krásnou přírodu, kdy vychází právě slunce a vy se šálkem kávy přímo od nás? To nemusí být rovnou sen, ale skutečná realita, která bude jen a jen pro vás.

káva

Ale také, pokud milujete návštěvy a chcete jim dopřát něco co bude skutečně výjimečné, tak to také neprohloupíte a neuděláte rozhodně žádnou velkou chybu. Nebo jste si od tohoto roku dali nějakou tu výzvu, že snad zhubnete nebo se budete tak trochu stravovat zdravěji? Pokud ano, tak oříšky a další laskominy, na které se vám budou každý den sbíhat sliny, u nás také najdete, protože naši zákazníci nás mají skutečně rádi. Nebo víte o někom, komu byste balením oříšků udělali radost? Pořádáte nějakou akci pro děti a chcete mít něco skutečně kvalitního a za dobrou cenu, protože v klasických obchodech se vám to prostě už nelíbí?

káva

Pokud ano, tak si u nás zaručeně dnes vyberete to, po čem vaše srdce skutečně touží, protože toho máme skutečně hodně. Nebo si snad myslíte, že tomu tak nebude? To necháme jen a jen na vás, protože do toho nikoho nenutíme, a proto je dobré, abyste se k nám podívali a vybrali si to, na co zrovna budete nebo máte chuť. Těšíme se již dnes na vaše připomínky, objednávky nebo dokonce recenze, které jste nám třeba zapomněli dát a byli jste s námi spokojeni, a proto jste třeba i našimi pravidelnými zákazníky. Nebo si zkuste třeba degustační balíček, který vám ukáže, co skutečně umí a vy se potom rozhodnete, jestli chcete jít třeba do dalšího balení kávy. Jsme Velkoobchod Darka-shop.cz.

By

Kontejnery se využívají nejen v přepravě

6. 12. 2023 | Podnikání | Žádné komentáře


Kontejnery, prostřednictvím kterých lze převážet nejrůznější produkty a zboží, nebo je uchovávat, jsou velmi oblíbené. Dříve byli oblíbené především u velkých firem, které potřebovali přesunovat velké množství zboží, ale v dnešní době je již běžné že si takový kontejner pronajme i třeba jednotlivec, který jen potřebuje uložit větší množství svého majetku, a hledá bezpečné místo, kam by ho mohl složit. Kontejnery můžete často vidět i mezinárodní dopravy. V zahraničí je spousta e-shopů, které rozváží své zboží do celého světa. Namátkově můžeme jmenovat Aliexpress, Ebay, Amazon nebo Shein. A právě při přepravě objednaného zboží se využívá i těchto kontejnerů.

LODNÍ DOPRAVA

Naskládají se na loď, která je poté dopraví na jiný kontinent. Lodní doprava je často využívaná alternativa k letecké dopravě. Takže až někde na moři uvidíte loď se spoustou kontejnerů, možná v některém z nich je váš nový obal na obil z Aliexpress, nebo umělé řasy z Shein. Dopravu prostřednictvím kontejnerů ale můžete využít i a dopravu v rámci České republiky, nebo po okolních státech. Jedná se o způsob přepravy zboží, který je běžně využíván například ve farmaceutickém průmyslu, kosmetickém průmyslu, oděvním průmyslu, v zemědělství nebo v průmyslové výrobě. Kontejnery ale nejsou vhodné jen na přepravu, ale jen na prosté uložení věcí.

kontajnerÿ

Výhoda je, že si nemusíte pronajímat místo, třeba sklad nebo garáž, kam byste dané věci umístili. Stačí vám jen kontejner, který umístíte třeba na svůj pozemek. Pokud se potřebujete ke svým věcem dostat, nemusíte nikam jezdit, kontejner můžete mít vždy nablízku. Abyste si věci mohli uložit, nemusíte si kontejner hned kupovat. Můžete si ho jen pronajmout na dobu, kterou budete potřebovat. Cena pronájmu kontejneru se liší podle toho, o jaký typ kontejneru jde, a samozřejmě hodně záleží na jeho velikosti.

By

Tvar bazénu je důležitý

25. 4. 2023 | Podnikání | Žádné komentáře

Bazén, do kterého v horkých letních dnech můžeme kdykoliv bez omezení skočit, to je sen. Chce to prostor pro pořádné plavání a také relax na nafukovacím lehátku. Začali jste si zjišťovat vše potřebné, co obnáší samotný provoz bazénu a co všechno musíte zařídit a naplánovat před samotným pořízením? Je toho opravdu hodně, ale určitě se nenechte odradit. Vynaložit pořádnou dávku úsilí za to stojí. Odměnou Vám bude to nejlepší osvěžení, které Vám bude závidět každý soused, který bazén nevlastní. Někdo se do plánování a realizace pustí sám. Záleží to na informovanosti a znalostech každého jedince.

Děti v bazénu

Já tolik zkušeností nemám, a tak si ráda nechám poradit. Můžete si sjednat schůzku se specialisty a na věci, které Vám nejsou zcela jasné, se zeptat. Doplnit chybějící informace. Jaké se Vám líbí bazény? Nad zemí nebo usazené do země? A co tvar? Kulatý, oválný nebo obdélník? Můj osobní tip je, že úžasně vypadají oválné bazény, které se usazují do země. Ano, realizace je náročnější, když se bazén buduje do země, ale má tu řadu výhod. Stabilita, životnost, volba venkovní versus krytý, když pořídíte bazénové zastřešení. Celkově ze všech druhů a tvarů mi přijde jednoznačně stylový, luxusní.

Lidé na lehátkách

Existují firmy, které Vám dovezou objednávku až k Vám domů. V objednávce nemusí být pouze bazén, ale i různé příslušenství. Například schody, tepelná čerpadla, osvětlení nebo chemii do bazénu. Vybrat si můžete i barevné kombinace stěn bazénu a dna. Je podle mě velice důležité pořídit si všechny potřebné doplňky. Každý se přece chce pyšnit čistým, krásným bazénem. A nejen to, kdo by se chtěl koupat ve znečištěné vodě. Hlavně, když čistění a údržba bazénu není nijak složitá. Stačí pár informací a rad a zvládne to opravdu každý. Malý tip: pořiďte i teploměr do vody. Zajistí Vám informovanost o teplotě vody dřív, než ji vyzkoušíte na vlastní kůži.

By

Pamatujete se na devadesátá léta (pokud patříte mezi starší ročníky) jako studenti či lidé středního věku a na první secondhandy, které se v naší zemi začaly rojit jako houby po dešti? Tehdy se v jejich sortimentu objevovalo mnoho výrobků kvality spíše pochybné, a mnohdy bylo zřejmé, že se jedná o zakoupenou textilii právě z těchto obchodů. Současná doba je však tomuto trendu velmi vzdálená, dnes nakoupíte v „sekáči“ kolikrát i oblečení mnohdy zajímavější a exkluzivnější, než v běžných značkových prodejnách.

oděvy na šňůře

Jedinou nevýhodou bývá obtížnější a zdlouhavější vyhledávání, protože ne vždy se zrovna aktuální sestava sortimentu blíží vašemu vkusu a vašim tělesným proporcím. Když se vám ovšem podaří natrefit na zajímavé kousky, můžete za levný peníz nakoupit i mnoho krásných věcí.

Neutrácejte zbytečné peníze za luxusní značkové oblečení

Podstatnou výhodu nejlevnějších second handů jsme zde již naznačili, a to zejména nákup za výhodné ceny. V současných second handech se nestává, že byste natrefili na něco vysloveně nekvalitního s nízkou gramáží anebo rozpáraného, děravého, zašpiněného atp. Pokud se nějaký drobný defekt objeví, obvykle bude vyfotografovaný a bude o něm i textová zmínka. Předejde se tím nepříjemným reklamacím a dalším zbytečným dohadům.

oblečení ze sekáče

Oblečení je v těchto obchodech k dispozici pochopitelně čisté a vyprané a samozřejmě i dezinfikované, nemusíte mít obavy, že byste natrefili na něco, co zrovna někdo před vámi týden nosil a právě svlékl, aby to odložil mezi použité zboží.

Jistou výhodou je i bavlněný sepraný materiál. O bavlně je známo, že v některých situacích dokáže kousat a škrtit a materiál o vyšší gramáži je tu hůře poddajný. Jakmile však bavlnu seperete vícekrát za sebou, zůstane velmi příjemná a měkká. A právě oblečení z těchto obchodů „z druhé ruky“ je pro tyto případy naprosto ideální.

By

S čím vám poradí bytový architekt

25. 10. 2022 | Podnikání | Žádné komentáře

Rozmístění nábytku v prostoru

Bytoví architekti v Praze i v jiných městech mnohdy řeší zajímavé situace, kdy si lidé nesmírně komplikují život nevhodným rozmístěním nábytku. Mnohdy to řeší tak, že neustále posouvají skříně, postele, komody, stoly a stolky, zaměňují je navzájem a sled nesourodých kombinací jim bere tolik sil, že nakonec tuto peripetii vzdají a ponechávají vše svému osudu podle posledního módu.

interiér bytu

Nebojte se oslovit bytového architekta v Praze, který vám dokáže předložit více návrhů nejprve v prostorové vizualizaci, a teprve pak si z nich zvolíte ten optimální – reálný. Důležité je vědět, jaké máte možnosti s ohledem na váš bytový prostor a vaše vybavení interiéru, co lze měnit, a kde by naopak změna představovala nemalé potíže.

nábytek v pokoji

Svítidla

Součástí tvorby bytového jádra jsou nepochybně i svítidla. Na trhu jich existují tisíce druhů – stropní závěsná, stahovací, stolní, nástěnná, podhledová atp. Vybrat mezi nimi to pravé, co oslovuje naši duši, není vůbec jednoduché, a hlavně kdyby šlo jen o samotné svítidlo ve zcela vyprázdněné místnosti, jenže ve hře jsou ostatní části vybavení bytu a s nimi musí vytvářet atraktivní soulad. Oslovte s prosbou bytového architekta, aby vám poradil, pokud je mu to blízké, i co se týče svítidel, případně s jejich svérázným osvětlením prostoru, kdy preferujete intimní prostředí nebo naopak důkladný osvit. Dnes máme situaci snazší i díky moderním a zejména úsporným LED technologiím.

Kombinace bytových doplňků

Práce bytového architekta se podobá malířské tvorbě. Malíři mají na počátku před sebou jen čisté bílé plátno a paletu barev. Co s nimi vytvoří, je čistě v jejich režii. Architekt také pracuje se zadáním, které představuje plátno a barvy, proto se snažte vnímat tuto profesi tak, že jde svým způsobem o druh umění, o vyjádření prostorových jevů uvnitř obytného, a někdy i nebytového prostoru.

By

Proč si pronajmout pro stěhování z Nymburka na delší vzdálenosti stěhovací firmu a jaké to má výhody? Některé zcela zjevné, jiné do jisté míry skryté.

Úspora paliva

Oto vás pravděpodobně napadne jako první přednost. Kdybyste totiž nakládali nábytek, spotřebiče a své osobní věci v krabicích do přívěsného vozíku nebo transportní dodávky, jimiž rozváží přepravní společnosti balíčky lidem z e-shopů, museli byste podniknout jízd několik, a u vzdáleností nad čtyři sta kilometrů se to pěkně prodraží.

krabice na stěhování

Vyšší korba vozu

Nákladní automobily typu kamionů mají poměrně vysoký nákladový prostor, kam se pohodlně vejdou i vyšší předměty, které se nemusí kvůli své výšce rozebírat. Výhodné je to i pro transport vysokých pokojových rostlin nebo exemplářů ze zimní zahrady, v nižších vozech by se jim mohly polámat listy a u větších vozů je i více místa pro rostliny, které jsou poměrně košaté, např . datlové palmy.

kartonová krabice

Můžete přestěhovat více rodin najednou

Vybavíte si legendární film „Kulový blesk“ a ty obří upravené autobusy RTO, jakožto stěhovací vozy? V tom filmu se počítalo s tím, že se bude naráz stěhovat dvanáct rodin, a to už je nějaká suma věcí! Pokud se stěhují dvě spřátelené rodiny ve stejný termín do stejného místa, anebo se stěhuje dvougenerační dům, můžete toho využít a objednat stěhovací firmu s kamionem, který zastoupí ty autobusy RTO z konce sedmdesátých let.

Rychlá akce v jeden den

Mnozí z vás jsou jistě rádi, když se stěhování zbytečně neprotahuje, a všechny věci se ocitnou na novém místě bez průtahů, a co nejdříve. S velkým stěhovacím kamionem je velká šance, že brzy ráno předáte byt novému nájemníkovi či majiteli, stihnete po sobě ještě uklidit, vyjedete někdy kolem sedmé nebo osmé hodiny a na nové působiště (dle vzdálenosti) dorazíte třeba ve čtrnáct hodin. Během dvou hodin budete mít vše na svém místě v novém bytě a ještě dostatek času na vybalování a zabydlování. To nejhorší odbudete v jednom dni, bez průtahů a komplikací.

By

Slovní zásoba

16. 4. 2022 | Podnikání | Žádné komentáře

Čeština je velmi složitý jazyk, což nám, rodilým mluvčím ani nepřijde, když se učíme mluvit, skloňovat a časovat od malička a složitosti pravidel českého jazyka se naučíme poslechem mluvy našich rodičů a všech kolem nás. Pro cizince je ale náš jazyk skutečnou lahůdkou.

Vezměte si jen, kolik slov změní svůj význam, když v něm nahradíme jediné písmenko. Můžete pak řešit obchodování s opcemi https://www.tradecz.cz/, ale i obchodování s ovcemi a v sobotu navštívit obce, ale i otce.

Čtyři slova a záměna jednoho písmenka může způsobit cizinci nepřekonatelné potíže, bude-li se snažit pochopit obsah vašich slov. A to už vůbec nemluvíme o tom, že některá slova vyslovujeme stejně a jen z významu celé věty se dá pochopit, co jsme vlastně chtěli říct. Např. slova jako oběd – objet, obětí – objetí, být-bít. Tato slova nejsou problémem jen pro cizince, ale i pro žáky v hodinách češtiny při diktátech.

ovce

Od malička by měly děti poslouchat, jak jim večer předčítáte pohádky. Poslech je učí správnou gramatiku nenáročnou formou.

Naučí-li se děti číst první slova a věty, měli bychom je všemi možnými způsoby přitáhnout ke čtení. Zprvu i čtení dětských časopisů může být skvělou pomůckou pro rozvoj slovní zásoby. Později můžete přejít na komiksy, kde textu není moc, ale i troška je lepší než nic. Prima zábavou třeba při cestování autem jsou hry jako slovní fotbal. Cesta vám rychleji uteče.

scrabble

Na základní škole je povinností čtenářský deník a asi není lepší způsob, jak si slovní zásobu rozšiřovat, ideálně i čtením starších knih, psaných krásnou češtinou Boženy Němcové nebo Aloisem Jiráskem. Děti je třeba ke čtení občas nutit, ale věřte, že nutit je, se vyplatí. A co si s dětmi zahrát Scrabble čili česky Kris-Kros? Můžete používat i online slovníky povolených slov a uvidíte, kolik nových českých slov objevíte, i když je v běžné mluvě nepoužíváte.

By

Čistý a bezpečný domov

17. 1. 2022 | Podnikání | Žádné komentáře

Péče o domácnost zahrnuje mimo jiné i pravidelný úklid, který může být náročný a zdlouhavý. Existují však vychytávky a pomocníci, díky kterým to půjde snadno a rychle.

Podlahy

Čištění podlah se odvíjí dle typu povrchu. Zatímco plovoucí podlahy se nesmí zatěžovat přílišným množstvím vody, parkety je třeba voskovat a dlažbu pořádně leštit. Šikovným pomocníkem, který vám ušetří spoustu času, je vysavač s parní čističem. Díky této vychytávce podlahu vysajete i vytřete zároveň. Voskování, nebo spáry však budou náročnějším úkolem a je třeba je provádět pořádně, abychom si ušetřili práci v následujících týdnech.

uklizečka

Povrchy

Stolky, knihovny, parapety. Většinou je stačí umýt a otřít suchým hadříkem. Prachu se zbavíme pomocí speciálních utěrek. Prachovku nechejte raději na smetání pavučin, protože prach sice setře z povrchu, ale rozvíří jej, a tak se ho vůbec nezbavíte.

Sklo

Okna, zrcadla, skleněné stolky. Pomocí octové vody a okeny můžeme snadno umýt všechny skleněné povrchy. Abychom zabránili šmouhám, a urychlili si práci, můžeme použít vysavač na okna, který vodu jedním tahem vysaje, a udělá tak spoustu práce za nás. Tento vysavač se pohybuje v cenovém rozmezí okolo jednoho až dvou tisíc korun, takže nezatíží rozpočet, a při pravidelném užívání se skutečně vyplatí.

Pohovky a křesla

Čalouněné pohovky se čistí špatně, a potřebujeme k tomu speciální vysavač. Ideálním je je chránit pomocí potahů, a nejlépe zamezit pití a jezení na pohovce.

čistící prostředky

Prostředky

Ideální prostředky na úklid vůbec nemusí být drahé. Na většinu povrchů postačí jar, nebo ocet, které mají skvělé čistící účinky. Vodního kamene a usazenin se zbavíme pomocí horké vody s otcem, troškou jedlé sody a kyseliny citronové.

Jednou za čas pořádně

Některé povrchy jsou však náročnější na údržbu a je lepší si na takovou práci zavolat pomocníky. Například firma Wismont s.r.o. nabízí profesionální čištění podlah, schodišť, koberců i čalounění. Díky profesionálnímu náčiní a spoustě zkušeností vám pomůžou s úklidem, a ušetří vám spoustu práce do budoucna.

By

Nechte starosti bytovému družstvu

9. 1. 2022 | Podnikání | Žádné komentáře

Když jste za socialismu chtěli získat vlastní bydlení, měli jste na výběr z několika možností. Jedna z možností, kterou máte i dnes, je zapsat se do pořadníku na městském úřadě a čekat až na vás přijde řada. Což tenkrát i dnes může trvat několik let. Další možností kdysi, bylo získat podnikový byt. Každá opravdu velká továrna si mohla dovolit postavit vlastní panelové domy a nabídnout je vlastním zaměstnancům, kteří se na oplátku upsali, že v dané továrně odpracují třeba 15let. Někdy se studenti na vysokých školách už takto zavazovali, že po dokončení studia nastoupí do dané továrny na určitý počet let, a za to dostali přislíbený podnikový byt. Co si budeme povídat, vědět, že dostuduji a můžu se okamžitě osamostatnit byl velice dobrý tah každého podniku, který takto získával nové oddané zaměstnance.

panelák

A znáte bytová družstva? Bytová družstva, dříve stavební bytová družstva. Pokud chcete dostat přidělený byt od bytového družstva, musíte se stát jeho členem. Má-li družstvo volný byt, může vám být přidělen a vy máte právo užívání, ale nejste vlastníkem bytu. Máte ale jistotu, že pokud budete platit nájem, včetně příspěvku na fond oprav, z bytu vás nikdo nemůže vyhodit. Byt, tedy právo k užívání se dá prodat, nebo si můžete vzít hypotéku.

věžáky

V dnešní době už družstva málokdy staví nové bytové domy, ale zato mnohé z jejich bývalých bytů se prodalo a vznikly Společenství vlastníků bytových jednotek. Bytové družstva, např. bytové družstvo Brno, nyní nabízí Společenstvím vlastníků vedení účetnictví, finanční poradenství a nezřídka zajišťují právní poradenství. Každý bytový dům, kde jednotlivé byty jsou v soukromém vlastnictví, je ze zákona povinen založit Společenství vlastníků bytových jednotek a přiznejme se, kdo se vyzná ve všech předpisech, zákonech a je ochoten se starat o účetní záležitosti SVJ? Nechat tyto starosti na bytovém družstvu je ideální řešení.

By

Tmavě šedé sedací vaky Perfect

27. 12. 2021 | Podnikání | Žádné komentáře

Neznám nikoho, kdo by neměl rád kvalitní odpočinek. Asi každý, když přijde z práce domů, tak si rád lehne k televizi nebo si jde číst knížku. Odpočinek je pro každého velice důležitý, ale jak si tento odpočinek pořádně užít? Zkuste si pořídit sedací vak Perfect. Nevíte, kde ho sehnat? Tento úžasný produkt naleznete na stránkách Beanbag.cz. Sedací vaky zde najdete v nejrůznějších barvách a to od černé barvy až po růžové. Z těchto barev si vybere opravdu každý. Ale Beanbag nenabízí pouze jenom vaky. Nabízejí taky sedací pytle, sedací zvířátka, trampolíny, skluzavky a další krásné věci. Stačí si najít jejich stránku a vše uvidíte.

tmavě šedý sedací vak

Tento kvalitní výrobek bude součástí domu jako všechno ostatní, takže to musí ladit. Sedací vak si člověk nevybírá podle toho, jakou má náladu, ale vybírá si je podle toho, jak se mu hodí do interiéru. Pokud si pořídíte domů tmavě šedé sedací vaky Perfect Beanbag, určitě neprohloupíte. Šedé barvy jsou moderní, velice elegantní a hodí se ke všemu. Obrovskou výhodou těchto sedacích vaků je to, že jsou omyvatelné a antialergické. Takže pokud máte děti, tak nevadí, když sedací vak ušpiní od jídla. Snadno se dají omýt. Další velikou výhodou je, že nejsou těžké, takže se dají snadno přenést a můžete je hojně využívat i na zahradě. Výhod sedacích vaků je opravdu mnoho, jednou z nich je,že náplň ve vaku neztrácí svůj objem.

Sedací vak Perfect

Náplň je tvořena z malých polystyrenových kuliček a vždy se přizpůsobí Vaší poloze. Omyvatelný a velice odolný nylon je výhodou toho, že se snadno čistí. Stačí vzít vlhký hadřík a otřít. Žádné zdlouhavé drhnutí a ani bolavá záda. Tyto vaky mají důmyslný systém trojího zapínání. Je to pojistka proti tomu, aby se náplň vysypala z vaku ven. Takže ani opravdu zvídavé děti se jen tak dovnitř do vaku nedostanou. Pokud Vás sedací vaky zaujali a chtěli byste vyzkoušet, jak vypadá opravdu dokonalý odpočinek, neváhejte si je zakoupit.

By