Rubrika: Móda

Home / Rubrika: Móda

Baví mě móda

9. 3. 2022 | Móda | Žádné komentáře

Vždycky jsem byla a jsem v módní nadšenec. Móda mě opravdu hodně baví a myslím si, že samozřejmě nejsem jediná, protože je opravdu mnoho lidí, kteří se zajímají o módu. A nemusí to být jenom taková móda, že se o to zajímají lidé doma, že se na to koukají na internetu. Samozřejmě, že jsou taky lidé, kteří se v módě věnuji profesionálně. A jsou to hlavně modelky nebo taky herečky a módní návrháři. A to já jsem vždycky chtěla být. Toužila jsem být módní návrhářka nebo modelka. Jenomže jak sami víte, tak ne každému se tohle podaří. Je to velice složité, když jsem chtěla být modelka, tak jsem taky chodila do dvou takových přípravných kurzů, které se taky měli zabývat tím, že možná ze mě bude budoucí profesionální modelka.

Ráda se pěkně oblékám.

Takže to bylo akorát pro mě! Proč bych otálela? Jenom že se později ukázalo, že to bylo celé podvod. Ten hloupý kurz stál dva tisíce korun a já jsem chodila na dva druhy kurzů, takže si jistě dokážete spočítat, kolik jsem platila peněz. Moje maminka s tatínkem za mě platili šílených čtyři tisíce korun měsíčně a mysleli se, že v budoucnu ze mě bude nějaká slavná modelka.

Móda mě zajímá.

Jenomže do kroužku chodilo více lidí, takže se později potom všichni dozvěděli, že je to podvod a že jenom ti lidé tahají peníze ze všech účastníků kurzu. A i když to potom celé všechno bylo na policii, tak peníze se nám nevrátily. A já do kroužku chodila půl roku, takže si jistě dokážete spočítat, kolik zbytečných peněz to rodiče stálo peněz. Od té doby jsem si dával opravdu pozor, komu důvěřuji. A sice módní kroužek nebyl pravý a byl falešný, ale na módu jsem vůbec nezanevřela, protože mě baví se moderně oblékat a taky v televizi a v časopisech sledují módní trendy. Samozřejmě, že modelkou bych chtěla být stále, ale už ne utrácím peníze za to, že bych si platila nějaký soukromí kurz modelingu.

By

Šik v obleku a šatech i v horku

17. 6. 2019 | Móda | Žádné komentáře

Není nic pohodlnějšího, než na sebe v parných letních dnech obléci krátké šortky, tričko nebo lehké, rozevláté šaty. Ve dnech, kdy nejste vázáni pracovními povinnostmi, je to jednoduché, oblečete si to, v čem je vám dobře a co je pohodlné. Ale jiné to je, pokud máte zaměstnání, které vyžaduje formální oblečení. Ale ani vyšší teploty nejsou důvodem, proč se svého běžného pracovního „dress code“ vzdávat.
výkonné podnikatelky
Týká se to hlavně tzv. kancelářských profesí, kdy se jedná se zákazníky a obchodními partnery, první dojem je v tomto případě zásadní a s tím souvisí i volba správného oblečení. U pánů je to dáno kvalitním oblekem, košilí, kravatou či motýlkem. A co když nastanou vedra? Pak je na místě košile s krátkým rukávem. Dámy mohou odložit silonové punčocháče, ale lodičky na noze by měly zůstat, i když plná obuv vyžadována není, na pantofle v tomto případě zapomeňte.
Jsou ale i situace, např. jednání s již stávajícími obchodními partnery, která mohou probíhat v odlehčenější formě nebo mimo kanceláře, kdy pánové mohou vyměnit košili za polotriko.
Rozdíl je také v tom, jaká interní nařízení se k možnostem oblékání svých zaměstnanců staví, někde jsou pravidla přísnější, někde se to spíše na zaměstnancích samotných, co si oblečou, pokud to není v rozporu s tím, jakou práci a s kým se rámci ní stýkají.
obkresy žen
Móda je ve všech těchto případech formální, tedy žádné džíny, trika bez rukávů, minisukně nebo šaty, které se hodí spíše na pláž.
Více jak polovina zaměstnavatelů ovšem dbá a trvá na tom, aby jejich pracovníci chodili předpisově oblečeni a bohužel výjimkou nejsou ani dny, kdy se ručička teploměru vyšplhá k třiceti stupňům.
Jako všechno, i toto má svoje řešení, tou je volba materiálu, renomované butiky nebo krejčovské salóny si s tímto jistě poradí a pro letní dny zvolí vhodnou látku a oblek nebo šaty z ní určitě budou vyhovovat všem normám a standardům, které zaměstnavatel vyžaduje.
 

By

Pletená móda rozhodně nesmí chybět

15. 6. 2019 | Móda | Žádné komentáře

V dnešní době se dá uplést pomalu vše, na co si jen vzpomenete. Opravdu je tomu tak. Ono se není také čemu divit, vzhledem k tomu, že se jedná o úplně první techniku, kterou člověk vymyslel a v neposlední řadě začal používat. V dnešní době ale existují už i strojové možnosti, které nahrazují ruční práci. Ruční pleteniny ale stále zůstávají velmi oblíbené. Rozhodně se nemusíte bát toho, že by se pletená móda nevrátila zpět na první žebříčky IN módy.

kočka v šále

Ať už si o pletených věcech myslíte, co jen chcete, čas od času dokáže zazářit. Smetou navíc vše, co se jim jen postaví do cesty. Pak se zase na nějakou dobu stáhnou. Právě z tohoto důvodu nikdy nevyjdou z módy.

Neplatí ale to, že byste ze spodního šuplíku vytáhli úplety, které se nosily v poslední vlně. Ty novější vždy bývají v něčem jiné.

Největší rozdíl je poznat hlavně na materiálu. Mísí se totiž umělá vlákna s vlnou, ale i bavlnou či hedvábím. Díky tomu jsou jemné a nedráždí pokožku, což býval dříve velký problém.
holka s prskavkou

Možná jste si při poslední vlně všimli toho, že jsou roláky velmi mohutné. Výhoda je ale v tom, že nepřiléhají ke krku, což spousta žen ocení.

Takové norské vzory se staly důkazem toho, že když se v módě něco povede, už to z ní nikdy nevymizí.

Na samotné špičce najdete hlavně šaty nebo tuniky. Hned za nimi jsou prodloužené kabáty nebo vesty, které jsou bez rukávů.

Nic, co je z úpletu, není přiléhavé nebo krátké. Vše je dlouhé a velké. Pokud máte takové věci rádi, pak byste si měli nějaký ten úplet také pořídit.

Ceněný je také ruční úplet, který má žebrování nebo copánky. Zapomenuto není rozhodně ani štrykování, které se spojuje nejčastěji s hladkými plochami.

Pokud nejste v pletení tak zdatní, jak byste si přáli, ani vy určitě nemusíte zoufat. Můžete zkusit uplést šálu, která bude nekonečná, protože právě ta bude tím největším hitem.

By