Rubrika: Dům a byt

Home / Rubrika: Dům a byt

Nejde o špatné bydlení

24. 12. 2021 | Dům a byt | Žádné komentáře

Je docela pochopitelné, že naprostá většina lidí by chtěla žít pod vlastní střechou. Když už pro nic jiného, tak to alespoň dává člověku pocit jistotu. Ovšem dosáhnout dnes na vlastní bydlení je obtížnější než kdykoliv předtím. Ceny obytných nemovitostí se každý měsíc vystoupají vždycky o něco výše, což je samozřejmě velkou komplikací nejen pro lidi z nižších vrstev, ale i jedince vydělávající více než je průměrný plat. A to už je problém, jelikož takových je naprostá většina. Do jisté míry to jde řešit hypotékou, ale ta už rovněž není pro všechny. Dnes již člověk potřebuje mít alespoň nějaký základ na kontě, což hlavně mladé rodiny rozhodně nemají. Proto jsou také často nucené žít v pronájmu.

Interiér domova

Možností zde však mnoho není, ovšem to neznamená, že neexistují vůbec. Jsou tu, ovšem ne každému se budou líbit. Mají totiž podobu houseboatů a celoročních mobilních domů https://www.lavarohouse.cz/. Houseboaty jsou natolik specifické, že v nich většina lidí bydlet nechce. Druhá varianta je však obecně schůdnější, a stále více lidí do ní jde.

Vnitřní zařízení je moderní

Je jasné, že takto většina lidí bydlet nechce. mobilní domy rozhodně nepatří mezi vysněná bydlení nikoho na planetě, ale na druhou stranu jsou alespoň cenově dostupná, což je dnes vlastnost, jenž je jednou z těch nejcennějších. Navíc se nejedná o vůbec špatné bydlení, zvláště pokud je řeč o nejnovějších typech. Ty jsou totiž už docela velké, a navíc jsou zajímavé i svým vnitřním vybavením. Všechny jsou totiž už zařízené od výrobce, takže jejich novopečený majitel teoreticky nemusí nakupovat nic navíc. Vše bude mít k dispozici, a to jak nábytek, tak i vhodné elektrospotřebiče.

Konstrukce domu

Vzhledem k tomu, že mobilní domy všech generací jsou stále českou legislativou brány takřka jako psí boudy, není potřeba kvůli nim vyřizovat žádné zdlouhavé formality. Tato obydlí se prostě jen nahlásí na příslušný úřad a člověk pak budeme pokoj s byrokracií.

By

Láká vás vlastní bydlení, ale momentálně nemáte našetřeno dost peněz na jeho pořízení? V takovém případě je nejlepší cestou právě výběr vhodného hypotečního úvěru, který vám může pomoci na cestě za vysněným bydlením. V rámci financování nemovitostí už po dlouhá léta řada bankovních i nebankovních subjektů každoročně přichází s novými a o poznání zajímavějšími úvěrovými produkty. Jak tedy mezi tak širokou nabídkou vybrat takovou hypotéku, která bude pro náš účel ta nejlepší.

štos bankovek

Už ze začátku je potřeba si uvědomit, že nabídky většiny bank jsou si velmi podobné, ale v případě milionové částky i jedno nebo dvě procenta úrokové sazby mohou ve výsledky znamenat enormní sumu. Jak tedy nabídky jednotlivých hypoték co nejjednodušeji porovnat a vybrat správně?

Online srovnávače hypoték odvedou většinu práce za vás

Pokud nechcete složitě obcházet banku po bance a hledat tu nejvýhodnější hypotéku, nemusíte. Online srovnávače vám velmi snadno dle vašich požadavků nabídnou ty nejvýhodnější hypoteční úvěry, na které můžete dosáhnout. Hypotéka představuje ohromný závazek i na několik desítek let dopředu, proto není dobré výběr podcenit a hledání neuspěchat.

Až samotná banka vám vytvoří nabídku na míru

podpis smlouvy

Online srovnávače jsou sice velkými pomocníky při rozhodování, bankovní i nebankovní poskytovatelé ke každému klientovi přistupují individuálně. Po konkrétnější představu se nakonec vždy budete muset vypravit do banky. Mějte na paměti, že každá banka je nakonec přeci jenom subjekt, která chce na svém klientovi v první řadě vydělat. Není proto příliš rozumné vsadit hned na první nabídku, kterou většinou nabídne přímo vaše rodilá banka. Nejlevnější hypotéka totiž jen málokdy bývá právě od banky, u které jste dlouhodobým klientem. Vyznat se ve světe hypoték nebývá vždy jednoduché, pomoci ale může úvěrový specialista.

By

Rekonstrukce – svépomocí x firma

12. 6. 2019 | Dům a byt | Žádné komentáře

Pokud se rozhodnete, že Váš byt potřebuje nutně rekonstrukci, čeká Vás těžké rozhodnutí. Zvládnete to sami nebo si najmete firmu, která práci udělá za vás?
 tvorba půdorysu
Nejdříve si objasněte svoje časové možnosti
Je možné si vzít dostatečně dlouhou dovolenou v kuse? Pokud se rekonstrukce bude týkat celého bytu najednou, je samozřejmě potřeba delší volno. Ty nejdůležitější práce jsou potřeba udělat v co nejkratším čase, protože je nutné doma trochu ,,normálně“ fungovat. Naplánujte si, jaké práce budete den po dni provádět. Také počítejte s tím, že mohou nastat komplikace, mějte tedy časovou rezervou. Ideální je, zvládnou to nejdůležitější a drobné dodělávky můžete dokončit například o víkendech. S dostatečným předstihem si zajistěte materiál, aby nevznikaly zbytečné časové prodlevy z čekání.
Pokud je pro Vás nereálné mít delší dobu volno z práce, nezbude Vám nic jiného, než se obrátit na firmu.
 koupelna u kuchyně
Sami to zvládnete
Určitě máte ve svém okolí někoho, kdo už má s rekonstrukcí zkušenosti. Nebojte se a ptejte se, případně požádejte o pomoc. Jestli nikoho takové neznáte, poraďte se s internetem. Najdete tam i videa s přesným postupem a vysvětlením krok za krokem. Určitě nemějte strach a dejte se do toho. Moje vlastní zkušenost je taková, že téměř žádná firma Vám neudělá tak dokonalou práci jako vy sami. Kolikrát pracují tak, aby to vypadalo pěkně jen na oko a spoléhají na to, že to nepoznáte. Po pár měsících se případné nedokonalosti víc a víc odhalují. Na trhu určitě existují i takové, které svoji zakázku provedou precizně, připravte se, že si řeknou o adekvátní částku.
Ovšem opatrní buďte ohledně instalatérských prací, plynu a zapojování elektriky. Určitě bude lepší si zaplatit odborníka, protože chyby v těchto oblastech mají často fatální a nezvratné následky. Abyste ušetřili, připravte veškerou možnou práci, kterou můžete a na odborníkovi nechte jen to nejdůležitější.

By

Správné lůžko pro kvalitní spánek

18. 4. 2019 | Dům a byt | Žádné komentáře

Ať už jste singl nebo máte rozdělené ložnice, proto, abyste svůj pracovní den začali odpočatí a svěží, potřebuje být dostatečně uvolnění a vyspalí. K tomu, aby tomu tak opravdu bylo, byste měli mít kvalitní postel.

Nabídka je opravdu pestrá a jen podle vzhledu se vybírat nedá. Na co se tedy zaměřit?  V první řadě, prospat byste měli ideálně osm hodin z celého dne, samozřejmě je to individuální, někdo je větší spáč, někomu stačí jen pár hodin. Každopádně odpočinek by měl být kvalitní. Navíc si postel nekupujete jen na pár měsíců, ale na několik let.
lampičky u postele
Jak na to

Standardní rozměr je 200 cm na délku a 90 cm na šířku (výjimečně se můžete setkat s šířkou 80 cm), pokud ovšem chcete dostatek prostoru, zvolte šířku 120 cm. Délku svého lůžka si spočítáte jednoduše, vaše výška a k tomu připočtěte dalších zhruba dvacet centimetrů. Výška by neměla činit více jak půl metrů se vším, ale i toto je individuální. Podstatné je i umístění, podle toho vybírejte z modelů s bočnicemi či čelem. Svou roli zde hraje i to, jak jste vysocí. Rozdíl je také v tom, pro koho je určena, tedy jaké věkové kategorii. Podle zvoleného materiálu se bude odvíjet i konečná cena, také záleží na tom, jaký máte ostatní nábytek v místnosti. Volit můžete mezi klasickým dřevem, laminem nebo kovem. Vše má svoje výhody a nevýhody, a to ať se týká barvy, hmotnosti nebo životnosti. Jasno také musíte mít v tom, zda chcete přes den polštář a pokrývku zastlávat nebo ne, podle toho volte typ s úložným prostorem.
asiatka na posteli

Pak přichází na řadu rošt a matrace. V tomto směru bude nejlépe nechat si poradit od odborníka, využít můžete také rad z okruhu svých blízkých a známých, stejně tak můžete nahlédnout do diskusí na internetu.

Prostě pro dobrý spánek byste měli udělat maximum a nešetřit na sobě. Pokud se dobře vyspíte, budete v dobré náladě a kondici a den začnete plni elánu.

By

Nezvládáte vysoké letní teploty, protože v bytě nebo domě je doslova jako v sauně? Rádi byste se při takovém počasí věnovali bez problémů běžným činnostem a v noci se také vyspali? Takové přání má spousta lidí, kterým léto spíš, než radost způsobuje propocené dny a noci.

klimatizace vedle domu

Jak takovou situaci vyřešit? Nejlepším řešením jsou moderní a kvalitní klimatizace do domu.

Zařízení, které se efektivním způsobem postará o chlazení vzduchu a tím pádem vám pomůže ve vašem interiéru vytvořit příjemné teploty i při velkých vedrech venku. Zatím co venku to bez chlazení ledem a vodou nezvládnete, tak uvnitř se budete cítit jako v ráji.

Toto zařízení však plní i další funkce a záleží tedy na tom, jaký druh a značku si vyberete. Kromě chlazení totiž poskytují nastavení optimální teploty po celý rok, takže pokud v létě chladí, tak v zimě můžou naopak zahřívat.
ventilační zařízení

Funkce větrání a filtrace vzduchu

Chlazením a vytápěním funkce tohoto zařízení však nekončí. Zajisté jste si všimli, že ten kdo má ve své domácnosti toto zařízení, tak nemusí ani větrat. Je to dáno tím, že vlastně kromě jiného dokáže prostory i vyvětrat a vy tak v létě či v zimě nemusíte vůbec otevírat okna. To oceníte především ve městech, kde má větrání okny spíš účinek přijímání prachu a dalších nečistot z venku.

Další funkcí, kterou oceníte je filtrace ovzduší v interiéru. Dokáže totiž odstranit nečistoty a bakterie či dokonce zápach. Ocení to především alergici, kteří často s tímto bojují a necítí se bezpečně ani v domácím prostředí.

A aby toho nebylo málo, tak může sloužit také jako zvlhčovač vzduchu či naopak při vysoké vlhkosti ovzduší vysoušet.

Má jednoduše tolik funkcí, že využití najde nejen v létě, ale po celý rok a vy si tak budete moct užívat komfort a pohodlí, o jakém se vám ani nezdálo.

Investice, která se opravdu vyplatí a splní vaše požadavky na kvalitní bydlení.

By

Mobilní dřevostavby

19. 8. 2018 | Dům a byt | Žádné komentáře

Naše mobilní dřevostavby jsou naprosto skvělou volbou pro všechny, kteří ještě nevědí, kde se chtějí usadit, ale chtějí mít své soukromí v domečku, nechtějí bydlet v bytě nebo s rodiči. Je to finančně nenáročné bydlení, které je mnohem levnější než stavba domu se základy a je to všechno nízkonákladové a nízkoenergetické. Určitě byste do toho měli jít v případě, že nesnášíte papírování, nemáte tak velký finanční rozpočet na stavbu domu se základy, chcete jen postavit příbytek někde na místě, kde máte zahrádku a využívat to k rekreačním účelům třeba jenom v danou sezónu a podobně.

majetek

Je zde několik typů domů, takže si musíte vybrat, k jakému účelu byste to chtěli využít. Jsou zde rekreační domy, mobilní dřevostavby, dále celoroční domy moderního vzhledu a podobně. Je zde na výběr i z několika velikostí, to je všechno jen a jen na vás, tak se rozhodněte ještě hned dneska a připojte se i vy k celé řadě našich na maximum spokojených klientů a dopadne to skvěle, protože tohle snad ani jinak nejde, to je jasné. Budete nadšení a navíc budete šetřit své úspory po celou dobu bydlení, protože tohle nebudete tak náročné na energie a podobně.

puzzle

Dobrá volba

Tohle bude pro vás ta nejlepší volba, o tom jsme přesvědčeni. Měli byste se rozhodnout hned teď. Tohle vás posune dopředu. Uvidíte, že tyhle všechny výhody, tér jsme vám jmenovali, jsou skvělé a i vy je můžete využívat. Je to opravdu luxusní, když za pár dní můžete bydlet ve svém, bez stavění, povolení, podepisování a zbytečných komplikací, které jsou se stavbou domu běžné, to je jasné. Rozhodněte se ještě teď. Čím rychleji, tím rozhodně lépe. Pokud váháte, tak se můžete přijet podívat do našich obchodů, kde máme varianty domů vystavené, můžete se podívat dovnitř, jak to všechno funguje a podobně je to skvělé a nenáročné řešení a nepoznáte vůbec rozdíl.

By