Rubrika: Zvířata

Home / Rubrika: Zvířata

Zvířata a jejich radost

10. 12. 2022 | Zvířata | Žádné komentáře

Jsou lidé, kteří mají velkou radost, když udělají někomu radost a to speciálně svému zvířeti. Jsou lidé, pro které je jejich zvíře jako jejich dítě, takže se danému zvířeti snaží něco neustále kupovat a dělat mu radost. Je jasné, že v případě zvířete by se to nemělo přehánět, aby to nedopadlo tak, že danému zvířeti budete kupovat nějaké dobroty a dané zvíře se kvůli tomu na konec ani neunese. Jsou lidé, kteří jsou schopni svému psovi neustále kupovat něco dobrého a pak se diví, že daný pes nechce například večeři nebo že neustále potřebuje chodit ven, aby vykonal potřebu. Opravdu není dobré zvířeti cpát neustále něco dobrého, protože by to klidně mohlo dopadnout tak, že by mělo nějaké zdravotní problémy, se kterými bude složité cokoliv dělat.

Najde se mnoho zvířat, které mají problém sníst nějaké ty léky, které by jim měly se zdravotními komplikacemi pomoci, takže člověk kolikrát musí vymýšlet, jak to udělat, aby dané zvíře léky pozřelo. Někdy nezbývá nic jiného, než je zakomponovat do jídla a doufat, že to dané zvíře nezjistí a dané léky sní.

běžící pes

Dávejte si proto pozor, jak krmíte své mazlíčky a hlavně čím je krmíte, protože je možné, že to nedopadne zrovna dobře, pokud je budete neustále krmit něčím nezdravým. Jsou lidé, kteří jsou schopni nakoupit pro své mazlíčky všechno možné a poté to také tak dopadá. Kolikrát toho člověk na konec lituje, že danému zvířeti pořád něco dával. V té době ale už může být pozdě.

košík zvířat

Určitě nechcete, abyste neustále museli k danému zvířeti vstávat a chodit s ním ven, aby se dané zvíře vyvenčilo. Mnohým lidem to kolikrát začne po čase vadit a tak si uvědomí, že není dobré zvířeti neustále něco dávat. Pokud se ale stane, že si již zvíře na něco takového zvyklo, je možné, že bude velmi složité ho to odnaučit a je dobré s tím počítat. Zvířata umějí moc hezky pochtívat a je možné, že jakmile se na vás podívají svými očkami, budete mít problém odolat. Věřte, že je dobré s něčím takovým, jako je nadměrné dávání něčeho dobrého zvířeti, nezačínat. Bude těžké jej to poté odnaučit.

By

Věci, které je nutné mít pro kočku

16. 8. 2022 | Zvířata | Žádné komentáře

1. Miluji venek, ale budu žít déle, když mě necháš uvnitř.

Venku mi připadá spíš moje přirozené prostředí, se všemi druhy zázraků, které mohu prozkoumat a stopovat. Přesto to pro mě není nejlepší místo k životu. Věděli jste, že když žiju venku, mám jen 2-5 let života? To je strašně krátký! Pokud mě však necháte doma v teple a laskavosti svého domova, mohu se dožít až 17 let! Což znamená, že je to asi 15 let sladkého mazlení a polibků navíc ode mě jen pro tebe.

m

2. Mňoukám jen pro tebe, ne pro ostatní kočky.

Kočky nepotřebují mňoukat na ostatní kočky kromě občasných záchvatů syčení, do kterých se dostáváme, když se cítíme ohroženi. Mňoukáme jen na vás lidi! Když jsme koťata, mňoukáme, abychom řekli své mámě, když potřebujeme jídlo nebo trochu pohodlí navíc. Jako dospělé kočky nepotřebujeme mňoukat, kromě toho, že s vámi mluvíme, abychom vám řekli, když máme hlad, chceme pozdravit nebo když je něco špatně. A čím více budete mluvit s námi, tím více budeme mluvit s vámi!

3. Potřebuji víc než jen suché krmivo pro kočky, prosím.

Nevypadám jen jako tygr… Musím jako tygr taky jíst! Jako kočka jsem opravdový masožravec, což znamená, že potřebuji stravu založenou na mase. Samozřejmě rád jím suché jídlo, abych ho během dne žvýkal, ale není to nejzdravější strava, když jím jen suché jídlo. Jsem náchylnější k obezitě a cukrovce než moji chlupatí přátelé, kteří žijí na dietě s mokrou stravou.

4. Potřebuji, abys se mnou jednou za čas strávil nějaký zajímavý čas — nudím se.

Když odcházíš do práce, je mi smutno! Miluji společnost. Pokud nemám sestru nebo bratra na hraní, potřebuji společnost ještě víc. Když přijdete domů, nehrajte si prosím jen na telefonech nebo se nedívejte na televizi. Strávte se mnou trochu času a zapojte mé smysly! Hrajte si se mnou s hračkami pro kočky a dejte mi trochu cvičení a zároveň nám dejte šanci navázat pouto – jen člověk a kočka. Nejen, že tě za to budu milovat, ale také mě to trochu unaví, takže jsem připraven jít spát.

5. Posezení se mnou může pomoci snížit váš stres a riziko srdečního infarktu nebo mrtvice.

Věděl jsi, že když mě budeš vlastnit, snížíš riziko mrtvice o třetinu? To je pravda! Můj sladký malý chlupatý duch může pomoci snížit váš stres a úzkost a také vás může pomoci vyléčit vibracemi z mého předení.

6. Nezlobte se na mě za škrábání, škrábat MUSÍM!

Když mě vidíš, jak škrábu na tvůj nábytek, není to proto, že bych ti chtěl zničit gauč. Opravdu jen potřebuji dobré místo, kde bych si mohl natáhnout nohy a drápy! Také potřebuji zbavit se některých vrstev vnějších drápů, když zestárnou a zkřehnou. Někdy škrábu věci, abych si označil své území tak, že zanechám stopy po drápech a vůni. Prosím, nezlobte se na mě, je to můj instinkt! Dobrým způsobem, jak to napravit, je získat nějaké škrábací stromy nebo sloupky. Tímto způsobem vím, že existuje bezpečné místo, kde se mohu denně protahovat a škrábat.

m

7. To, že zavoláš mé jméno, neznamená, že přijdu.

Bez ohledu na to, jak roztomilé je moje kočičí jméno, můžeš to volat milionkrát a já pořád možná budu pořád zírat z okna. Věř mi, znám své jméno. Naučil jsem se to od všech dob, kdy jsi mi to řekl. Protože jsem kočka, nemám nutkání tě poslouchat jako Fido od vedle. Když zavoláte psa, okamžitě přiběhne, protože jste v hierarchii výše. Pro mě na ničem z toho nezáleží. Pamatuji si všechno, od chvíle, kdy jsi mě naposledy donutil vzít si ten mizerný lék, až do chvíle, kdy jsi mě vzal k veterináři. Neznamená to, že tě nemiluji, jen jsem se rozhodl dělat věci po svém.

By

Jak na problémovou kočku

1. 6. 2019 | Zvířata | Žádné komentáře

Pro spoustu lidí je sen mít doma nějakou tu kočku nebo kocoura. Představa o tom, že se jedná o hračku, která bude vhodná na mazlení nebo hraní, je ale velmi mylná. Právě z tohoto pak plynou velké problémy, jelikož majitelé nejsou schopni porozumět zvykům svých mazlíčků.
Na samém začátku je třeba vzít v potaz, že stejně tak, jako u jiných zvířátek nemusí úplně platit obecné návody. Každá kočka je individuální. Je proto potřeba k ní tímto způsobem přistupovat. S výchovou koček bývá ale mnohem více práce, než s výchovou psa.
pohled kočky
Nemá totiž potřebu se člověku tolik podřizovat nebo tomu přizpůsobit své chování. Tohle je právě ten důvod, proč to mezi kočkou a člověkem nemusí úplně fungovat.
Porozumět své vlastní kočce by se měl naučit každý, kdo ji chce mít v domě nebo bytě. Ten, kdo ji má pouze okolo domu, rozhodně nemusí nic řešit. Čím dál tím více koček je ale chovaných v domě či bytě a nesoulad by se mohl projevit velmi rychle.
Najít ale příčinu problémového chování kočky, je mnohdy velmi těžké. Je ale možné vyhledat pomoc od odborníka. Na konec si ale majitel musí vše vyřešit sám.
Bohužel se kočce nedá podat zázračná pilulka, která by vše vyřešila. Odborníci jsou schopni ukázat vám, jak přemýšlí a co potřebuje. Zbytek už je na majiteli.
Vždy je navíc potřeba v domácnosti ale i v přístupu něco změnit. Jedině tímto způsobem se dá vše napravit.
Největším problémem je u koček plachost. Ta je pravděpodobně daná špatnou zkušeností s lidmi. Ten, kdo si pořídí starší kočku, se s tímto určitě setká. Kočka je velmi fixovaná na prostředí, které zná a jakékoliv změny velmi špatně snáší.
kočka v květináči
Pro kočku je stresovým faktorem i přestavení nábytku. Kočkám je potřeba dát ve změnách čas a do ničeho ji netlačit.
Velmi častým problémem bývá agresivita, kdy kočka útočí na jiné lidi nebo kočky. Důvod bývá to, že majitel ji nevěnuje dostatečnou pozornost a nedopřává ji vše, co potřebuje.
Pokud se tedy rozhodnete pořídit si kočku, měli byste mít na paměti, že se jedná o malého lovce, který si potřebuje chránit své teritorium.

By

Bílkovinná dieta

8. 7. 2018 | Zvířata | Žádné komentáře


Už jste někdy slyšeli o proteinové dietě, ketogenní dietě, keto dietě, bílkovinové dietě? Tohle je všechno jedno a to samé. Je to takový program, který díky prodietix jídlům a správnému jídelníčku, vyvoláte ve vašem těle ketózu, což je vlastně stav, kdy tělo spaluje tuky a bere je jako hlavně jako hlavní zdroj energie, protože ze stravy přijímá opravdu jenom málo sacharidů a tuků a všechno tvoří převážně bílkoviny ve stravě, takže se nebojte a udělejte tohle všechno ještě hned dneska. Nebudete zklamaní, jak tohle všechno funguje.
silový trénink.jpg
Bude to skvělé a bude se vám to moc líbit. Rozhodně na nic nečekejte a neváhejte a všechno bude pro vás naprosto ideální. Udělejte ten réví kro a podívejte se na naše stránky a vyberte si program podle toho, kolik byste chtěli zhubnout, a pak tam budete mít i jednotlivé fáze, ve kterých máte různě povolené potraviny a podobně všechno je dané řádem, tak se nebojte a prostě a jednoduše tohle všechno udělejte ještě hned teď. Čím rychleji si vyberete program, tím rychleji budete hubení. Naše bílkovinová dieta bude tou správnou volbou pro všechny, to si pište.
zelenina s bagetou.jpg

Skvělé ceny

Naše ceny budou pro vás opravdu ty pravé, tak se nebojte. Budete nadšení a budete opravdu spokojení. Naše ceny jsou skvělé. Rozhodněte se ještě hned dneska a připojte se i vy k celé dlouhé řadě našich maximálně spokojených klientů a budete naprosto nadšení. Tohle vám pomůže zase získat zpět své sebevědomí. Zase oblečete své staré rifle a budete se moci zase podívat d zrcadla, aniž byste se za sebe styděli a za tohle všechno to rozhodně stojí, nemyslíte? Rozhodně ano, tak to udělejte a zapište se do programu. Všechny informace, video, recenze a podobně najdete na našich stránkách. Dopadne to dobře, to nám můžete věřit. Uvidíte, že tohle všechno je zde jenom pro vás. Budete nadšení, uvidíte sami, to vám slibujeme.

By