Dejte knize šanci

Dejte knize šanci

18. 8. 2018 | | Žádné komentáře

Je bohužel smutným faktem, že zájem o čtení celosvětově opadá, a to nejen mezi mladými generacemi. Dnešní pokročilá doba nabízí nepřeberné množství alternativních způsobů volnočasového vyžití. Není zřejmě ani třeba připomínat, kolik času stráví člověk průměrně na svém chytrém mobilním zařízení či laptopu. Zdá se, že jsme zcela pohlceni možností virtuální reality.
městská knihovna.jpg

Není rovněž výjimkou, že veškeré obsahy klasických děl jsou lidem známé spíše zprostředkovaně, a to pomocí filmové tvorby. Té na rozdíl od knih úpadek dozajista nehrozí a kina si stále mohou vychutnávat solidní návštěvnost. Proslaví-li se tedy nějaká nově napsaná kniha, bývá to zpravidla až po odvysílání daného kusu, případně si mnoho lidí, potenciálních čtenářů, radši zvolí filmovou verzi příběhu.
stránky knihy.jpg

Čtení je však nádherná činnost, nabízející nejen možnost relaxace, ale i řadu dalších benefitů. Jednak lze zmínit pozitivní vliv na rozšíření slovní zásoby, což je velmi důležité zejména u malých dětí. Pravidelná četba jim tak může výrazně pomoci při jejich studiu českého jazyka. Nelze opomenout ani vštěpení pravidel gramatiky a skladby vět. Celkově se tak jedná o efektivní způsob, jak zdokonalit své vyjadřování a projev.
čtení z e reader.jpg
Další výhodou pro mnohé může být zisk všeobecného přehledu, k němuž lze dojít ve většině případů právě díky studiu literatury. O knihách můžeme také hovořit jako o ideálním nástroji, jak podpořit fantazii a představivost každého z nás. Četba nás nutí nad příběhem uvažovat, není nám tedy servírován jednoduchý vizuální produkt, jak je tomu v případě filmu.

Knihovny a čtečky máte k dispozici

Knihy se bohužel nemohou ubránit neustále narůstající ceně, která tak pro mnohé může být odrazujícím faktorem. Vhodnou alternativou pak mohou být městské knihovny , které za drobný poplatek můžete plně využívat a vybírat ze značně široké nabídky. Chcete-li pak ušetřit místo a potrpíte-li si na moderní technologie, je také k dostání řada elektronických čteček. Jejich cena není nikterak vysoká, disponují speciálně uzpůsobeným displejem, který napodobuje skutečný papír, a nekazí tak oči čtenáře. Rovněž jde o ideálního společníka na cesty.

Možností, jak se dostat ke čtení je tedy mnoho, využijte je!

By

About Auther

about author