Správné lůžko pro kvalitní spánek

Správné lůžko pro kvalitní spánek

18. 4. 2019 | Dům a byt | Žádné komentáře

Ať už jste singl nebo máte rozdělené ložnice, proto, abyste svůj pracovní den začali odpočatí a svěží, potřebuje být dostatečně uvolnění a vyspalí. K tomu, aby tomu tak opravdu bylo, byste měli mít kvalitní postel.

Nabídka je opravdu pestrá a jen podle vzhledu se vybírat nedá. Na co se tedy zaměřit?  V první řadě, prospat byste měli ideálně osm hodin z celého dne, samozřejmě je to individuální, někdo je větší spáč, někomu stačí jen pár hodin. Každopádně odpočinek by měl být kvalitní. Navíc si postel nekupujete jen na pár měsíců, ale na několik let.
lampičky u postele
Jak na to

Standardní rozměr je 200 cm na délku a 90 cm na šířku (výjimečně se můžete setkat s šířkou 80 cm), pokud ovšem chcete dostatek prostoru, zvolte šířku 120 cm. Délku svého lůžka si spočítáte jednoduše, vaše výška a k tomu připočtěte dalších zhruba dvacet centimetrů. Výška by neměla činit více jak půl metrů se vším, ale i toto je individuální. Podstatné je i umístění, podle toho vybírejte z modelů s bočnicemi či čelem. Svou roli zde hraje i to, jak jste vysocí. Rozdíl je také v tom, pro koho je určena, tedy jaké věkové kategorii. Podle zvoleného materiálu se bude odvíjet i konečná cena, také záleží na tom, jaký máte ostatní nábytek v místnosti. Volit můžete mezi klasickým dřevem, laminem nebo kovem. Vše má svoje výhody a nevýhody, a to ať se týká barvy, hmotnosti nebo životnosti. Jasno také musíte mít v tom, zda chcete přes den polštář a pokrývku zastlávat nebo ne, podle toho volte typ s úložným prostorem.
asiatka na posteli

Pak přichází na řadu rošt a matrace. V tomto směru bude nejlépe nechat si poradit od odborníka, využít můžete také rad z okruhu svých blízkých a známých, stejně tak můžete nahlédnout do diskusí na internetu.

Prostě pro dobrý spánek byste měli udělat maximum a nešetřit na sobě. Pokud se dobře vyspíte, budete v dobré náladě a kondici a den začnete plni elánu.

By

About Auther

about author