Nepodceňujte sílu odvětrávání ve svém bytě

Nepodceňujte sílu odvětrávání ve svém bytě

26. 12. 2022 | Www | Žádné komentáře

Jak často ve svém bytě větráte a používáte odvětrávání Tauris Plus v centrální stoupačce? Pokuste se sami ve svém zájmu odpovědět na tyto otázky a my vám na oplátku prozradíme, proč je tento proces tak důležitý.

bytový dům

Cirkulace vzduchu brání rozvoji plísní – plísním se velmi dobře daří tam, kde je vlhko a teplo, a pokud se tam příliš neokysličuje prostor. Plísním se rádo daří například pod vlhkým kobercem nebo na stěnách, kde se příliš často nevětrá. Velké predispozice ke vzniku plísní v bytě mají akvaristé, kteří málo větrají prostory, kde se odpařuje mnoho akvarijní vody. Plísně samy o sobě lidem neškodí, pokud je vysloveně nebudete konzumovat, ovšem rozmnožují se spory, které jsou toxické, a ty se velmi rády šíří v ovzduší. Plísním nevyhovuje větrání, a proto na něj dbejte i kvůli vlastnímu zdraví.

panelový dům

Oxid uhličitý – jedním z největších úskalí současné doby je příliš mnoho oxidu uhličitého, který vydechujeme z plic, a setrvává v uzavřených prostorách. Odehrává se to zejména tam, kde se málo větrá, a to bývá například v posilovnách, tanečních sálech, společenských prostorách, sportovištích, ale i v kancelářích nebo v různých provozovnách, obchodech, opravnách apod. Větrání byste si měli zajistit v každé místnosti, kde se zdržujete delší dobu, a nezapomínejte na to hlavně doma.

Údržba vzduchotechniky – pokud k odvětrávání bytů využíváte i vzduchotechniku ve společné stoupačce, měli byste dbát o její pravidelné revize a čištění. Jde totiž o to, že se časem vnitřní stěny potrubí zanesou mastným prachem, a ten je vynikající hořlavinou. Stačí pak docela malý impuls k jeho zažehnutí a váš byt se promění ve spáleniště. Toto není žert, skutečně tomu tak je a můžete se o tom přesvědčit sami, vyhledáte-li si v hasičských statistikách některé případy vyhořelých bytů kvůli takovéto zdánlivé „malichernosti“.

By

About Auther

about author