Oblečení ze secondhandu na lidech vůbec nemusíte poznat

Pamatujete se na devadesátá léta (pokud patříte mezi starší ročníky) jako studenti či lidé středního věku a na první secondhandy, které se v naší zemi začaly rojit jako houby po dešti? Tehdy se v jejich sortimentu objevovalo mnoho výrobků kvality spíše pochybné, a mnohdy bylo zřejmé, že se jedná o zakoupenou textilii právě z těchto obchodů. Současná doba je však tomuto trendu velmi vzdálená, dnes nakoupíte v „sekáči“ kolikrát i oblečení mnohdy zajímavější a exkluzivnější, než v běžných značkových prodejnách.

oděvy na šňůře

Jedinou nevýhodou bývá obtížnější a zdlouhavější vyhledávání, protože ne vždy se zrovna aktuální sestava sortimentu blíží vašemu vkusu a vašim tělesným proporcím. Když se vám ovšem podaří natrefit na zajímavé kousky, můžete za levný peníz nakoupit i mnoho krásných věcí.

Neutrácejte zbytečné peníze za luxusní značkové oblečení

Podstatnou výhodu nejlevnějších second handů jsme zde již naznačili, a to zejména nákup za výhodné ceny. V současných second handech se nestává, že byste natrefili na něco vysloveně nekvalitního s nízkou gramáží anebo rozpáraného, děravého, zašpiněného atp. Pokud se nějaký drobný defekt objeví, obvykle bude vyfotografovaný a bude o něm i textová zmínka. Předejde se tím nepříjemným reklamacím a dalším zbytečným dohadům.

oblečení ze sekáče

Oblečení je v těchto obchodech k dispozici pochopitelně čisté a vyprané a samozřejmě i dezinfikované, nemusíte mít obavy, že byste natrefili na něco, co zrovna někdo před vámi týden nosil a právě svlékl, aby to odložil mezi použité zboží.

Jistou výhodou je i bavlněný sepraný materiál. O bavlně je známo, že v některých situacích dokáže kousat a škrtit a materiál o vyšší gramáži je tu hůře poddajný. Jakmile však bavlnu seperete vícekrát za sebou, zůstane velmi příjemná a měkká. A právě oblečení z těchto obchodů „z druhé ruky“ je pro tyto případy naprosto ideální.

By

About Auther

about author