Proč dát přednost topení v podlaze

Proč dát přednost topení v podlaze

26. 12. 2023 | Www | Žádné komentáře


Komfort, jaký jste ještě nezažili

Těm z vás, co topení v podlaze ještě nikdy neměli možnost vyzkoušet na vlastní kůži, to vřele doporučujeme. Naskytne-li se vám někdy možnost se v takovém prostředí pohybovat alespoň jediný den, pak neváhejte. Brzy zjistíte, že teplo, linoucí se z celé podlahové plochy vzhůru, promísí teplý a chladný vzduch v obytném prostoru tak rychle, že se vytvoří takřka homogenní teplotní komfort v horních i spodních vrstvách místnosti. Nebude vám zima od nohou a nebudete vnímat chlad ani na obličej. A můžete klidně odložit teplé vlněné ponožky a bavlněné papuče, a možná, že nebudete potřebovat už žádné ponožky a užijete si chůzi po podlaze naboso.

regulátor topení

Reflexní terapie v praxi

Bosonohá chůze v přírodě, v teplém letním počasí, je doporučována jako preventivní i léčebná terapie mnoha civilizačních onemocnění. Mohli bychom ji považovat za jistou obdobu reflexní masáže chodidel. Chodidla jsou hmatovým orgánem, propojují se skrze citlivé reflexní body s našimi vnitřními orgány a zřejmě nám dáte za pravdu, když se tu zmíníme o tom, že dříve se lidé venku pohybovali naboso v mnohem větší intenzitě, což jim také pomáhalo prožít ve zdraví spokojenější život. Topení v podlaze vám doma umožňuje také chodit zcela naboso a kdo má zájem, může si tu vytvořit i interiérovou obdobu masážního barefoot chodníčku.

dřevo v krbu

Úspora za vytápění

Vytápění místnosti radiátory ústředního topení může svádět k tomu, obytné prostory přetápět, neboť tu bývá u podlahy chladněji, než u stropu. Aby vám pak nebyla zima na nohy, zvýšíte teplotu na termostatu třeba i o dva stupně Celsia, přitom u stropu může být zbytečné horko, naprosto nevyužitelné. Toto se vám ale u podlahového vytápění, které vám nainstalují instalatéři kanalizace-instalateri.cz, nemůže stát, tam naopak za vytápění ušetříte, což je v dnešní době velké drahoty rozhodně nezanedbatelná záležitost.

By

About Auther

about author