Dětské trampolíny ocení i dospělí

Dětské trampolíny ocení i dospělí

16. 9. 2020 | Podnikání | Žádné komentáře

Jak zabavit děti, aby nezlobily

Zabavit malé děti tak, aby šlo o tvůrčí činnost, není jen tak. Zvláště v dnešní digitalizované době. Mobily, počítače a televize odvádí pozornost velmi často nepatřičným směrem a hlavně bývají pasivním zdrojem zábavy. Není tedy vůbec s podivem, že fyzická kondice dětí školního věku je mnohdy na pováženou, a že přibývá dětí obézních, nebo postižených civilizačními chorobami.

obvodové pružiny

Problém tkví jednak v nedostatku vlastní tvořivosti a invence, a samozřejmě v absenci vhodného pohybu. Ještě složitější a obtížnější je však děti motivovat, inspirovat a přivést je k tomu, co je bude bavit, a co jim také něco pozitivního přinese.

Vyzkoušejte skákání na odrazové ploše

Tento pohyb stěží napodobíte někde jinde, právě proto se zrovna trampolína osvědčila jako skvělý nástroj pro zlepšení fyzičky, podporu dobré nálady, pro rozproudění lymfatického systému a krevního oběhu americkým astronautům v rámci vesmírných programů.

rampolína s ochrannou sítí

Děti trampolíny milují, poznáte to vždy, když s nimi vyrazíte do nějakého zábavného parku, nebo na sportoviště, kde je toto nářadí k dispozici. Děti jsou spontánní a také lépe vycítí, co jim vyhovuje, a neohlíží se na bonton a uměle vytvořená pravidla – stačí je chvíli sledovat a uvědomíte si, že si někdy, my dospělí, život zbytečně komplikujeme.

Pořiďte dětem trampolínu domů a ony vás přesvědčí o tom, co vám prospěje. Můžete si zlepšit náladu a kondici, aniž byste příliš namáhali klouby tak, jako při běhání, což ocení hlavně lidé s nadváhou. Budete-li skákat naboso, posílíte i klenbu chodidel, která velmi často strádá vlivem nevhodné obuvi a přetěžováním chůzí na příliš tvrdém terénu (beton, asfalt, chodníky a dlažba).

Nezapomínejte na zabezpečení – skákání bude děti bavit a jistě si rády zaskotačí s kamarády, ale mějte tuto činnost pod kontrolou a dohlédněte, aby se nepředváděly, a skákaly pokud možno jednotlivě. A samozřejmě nepodceňujte ochranné prvky (kryt obvodových pružin a ochrannou síť). Nejsou tam pro legraci a brání pádu z nářadí na zem a zaklesnutí kotníku mezi pružiny.

By

About Auther

about author