Preventivní prohlídky, servis a opravy

Preventivní prohlídky, servis a opravy

18. 9. 2020 | Zboží | Žádné komentáře

U žádného přístroje by se neměla podceňovat správná údržba, jelikož ta jedině dokáže zajistit správný chod nebo i prodloužit životnost a to jakéhokoliv stroje. Některé jsou totiž nadměrně zatěžovány a poté není divu, že je třeba častěji kontrolovat součástky, případně je včas vyměnit. Velmi pěkný a názorný příklad je u šroubového kompresoru. Jedná se o rotační stroj a zde skutečně dochází k postupnému opotřebení pohyblivých součástek. To má kompletní vliv na celkový chod stroje a jedině servis kompresorů dokáže odhalit poruchu či preventivně zasáhnout v čase potřeby. Mnohdy za příčinou porouchaných součástek nestojí ani špatná údržba, ale náročnost prostředí, kdy k opotřebování dochází i teplotní náročností provozu. Servis kompresorů Pískovačky si již dokáže poradit a přístroj tak dát opět do stavu, kdy bude fungovat bez jediné chybičky.

kompresor

Filtrační systém dostatečně neumí ochránit

V každé provozovně by měl být umístěný filtrační systém, nicméně bohužel ani ten nedokáže dostatečně ochránit kompresor od závad. Bohužel se totiž nezdráhá nasávat vzduch včetně vlhkosti a prachových částic, které se zase pro změnu velmi rychle skamarádí s olejem kompresoru. Poté krásně společně putují po celém mazacím okruhu a samozřejmě neminou návštěvu ani všech pohyblivých částí kompresoru. Tak přichází k újmě ložiska šroubových bloků a elektromotorů. Nezvaná návštěva tady způsobí pěknou neplechu. Tím jak se rozšiřuje svojí aktivní návštěvou, tak samozřejmě škodí dál na dalších komponentech.

kompresor šroubový

Generální kontrola neuškodí

Samozřejmě při každém servisu se provádí hloubková kontrola a nechybí ani čištění, čímž se odstraní tyto částice a kompresor bude zase jako nový. Nezapomíná se ani na elektroinstalaci, řídící obvody, stykače a mnohé další. Je pravdou, že takový servis kompresoru prospěje nejen samotnému produktu, ale především majiteli, jelikož prodlouží jeho životnost a zvýší tak výkon a především bezproblémový chod.

By

About Auther

about author