Hlíva a reishi – elixíry zdraví

Hlíva a reishi – elixíry zdraví

7. 5. 2023 | | Žádné komentáře

Přírodní produkty jsou pro náš organismus většinou velice příznivé. Jsou jistě výjimky, které potvrzují pravidlo. K těm určitě patří tabák. Ačkoliv si to mnozí z nás stále nechtějí připustit, všichni víme, že nám právě moc neprospívá. K produktům, které na náš organismus působí pozitivně, patří například hlíva ústřičná. Látky, které obsahuje, pomáhají naší obranyschopnosti určitě lépe nežli nějaké chemické medikamenty. Tou látkou, kterou pro posílení imunity našemu tělu dodává, je beta-glukan.
·        Pokud potřebujete regulovat cholesterol v krvi, pak je hlíva rozhodně vhodná i pro vás. Pomocí lovastatinu toho určitě dosáhne.
Právě díky snižování nezdravých tuků v lidském organismu působí preventivně proti rozvoji některých civilizačních chorob, jakými jsou 
–         ateroskleróza
–         onemocnění srdce
–         onemocnění cév.
houba reishi
Zajímavým a žádaným prvkem, který je v hlívě uschován, je houbová vláknina. Ta má tu schopnost, že na sebe dokáže vázat škodliviny a pak je pomůže vyhnat z těla ven. Krom toho jsou v hlívě skryté vitamíny B, D, C aK. Hlívu si můžete koupit čerstvou v obchodě. V kuchyni se dá použít na výrobu různých polévek a doplňků k masu. Není ani problém si ji vypěstovat doma. A ti, kdo si chtějí ušetřit jakoukoliv práci s tímto přírodním elixírem, si ji mohou pořídit sušenou.
hlíva ústřičná

Zdraví se jmenuje reishi

Podobné účinky na lidský organismus má další houba, která se jmenuje REISHI. Její český název zní velice půvabně –  LESKLOKORKA LESKLÁ. Účinky této podivně vypadající houby znali už ve staré Číně, kde se stala jedním z produktů tradiční čínské medicíny. Její látky mají velký vliv zejména na imunitu, játra, cévy a srdce. Ceněnou látkou, kterou v reishi najdeme, jsou triterpenoidy. Ty jsou pro nás blahodárné tím, že působí protizánětlivě, protinádorově a antialergicky. Krom toho i snižují tlak krve a zlepšují metabolismus jater.

By

About Auther

about author