Jak na problémovou kočku

Jak na problémovou kočku

1. 6. 2019 | Zvířata | Žádné komentáře

Pro spoustu lidí je sen mít doma nějakou tu kočku nebo kocoura. Představa o tom, že se jedná o hračku, která bude vhodná na mazlení nebo hraní, je ale velmi mylná. Právě z tohoto pak plynou velké problémy, jelikož majitelé nejsou schopni porozumět zvykům svých mazlíčků.
Na samém začátku je třeba vzít v potaz, že stejně tak, jako u jiných zvířátek nemusí úplně platit obecné návody. Každá kočka je individuální. Je proto potřeba k ní tímto způsobem přistupovat. S výchovou koček bývá ale mnohem více práce, než s výchovou psa.
pohled kočky
Nemá totiž potřebu se člověku tolik podřizovat nebo tomu přizpůsobit své chování. Tohle je právě ten důvod, proč to mezi kočkou a člověkem nemusí úplně fungovat.
Porozumět své vlastní kočce by se měl naučit každý, kdo ji chce mít v domě nebo bytě. Ten, kdo ji má pouze okolo domu, rozhodně nemusí nic řešit. Čím dál tím více koček je ale chovaných v domě či bytě a nesoulad by se mohl projevit velmi rychle.
Najít ale příčinu problémového chování kočky, je mnohdy velmi těžké. Je ale možné vyhledat pomoc od odborníka. Na konec si ale majitel musí vše vyřešit sám.
Bohužel se kočce nedá podat zázračná pilulka, která by vše vyřešila. Odborníci jsou schopni ukázat vám, jak přemýšlí a co potřebuje. Zbytek už je na majiteli.
Vždy je navíc potřeba v domácnosti ale i v přístupu něco změnit. Jedině tímto způsobem se dá vše napravit.
Největším problémem je u koček plachost. Ta je pravděpodobně daná špatnou zkušeností s lidmi. Ten, kdo si pořídí starší kočku, se s tímto určitě setká. Kočka je velmi fixovaná na prostředí, které zná a jakékoliv změny velmi špatně snáší.
kočka v květináči
Pro kočku je stresovým faktorem i přestavení nábytku. Kočkám je potřeba dát ve změnách čas a do ničeho ji netlačit.
Velmi častým problémem bývá agresivita, kdy kočka útočí na jiné lidi nebo kočky. Důvod bývá to, že majitel ji nevěnuje dostatečnou pozornost a nedopřává ji vše, co potřebuje.
Pokud se tedy rozhodnete pořídit si kočku, měli byste mít na paměti, že se jedná o malého lovce, který si potřebuje chránit své teritorium.

By

About Auther

about author