Co by nás všechny mělo zajímat

Co by nás všechny mělo zajímat

23. 5. 2019 | Ekonomika | Žádné komentáře

Podle různých průzkumů je zjištěno, že na každého obyvatele v Čechách a na Moravě, připadne víc jak 500 kg komunálního odpadu za rok. To je doslova hrůza, a to žijeme v zemi, kde toho odpadu máme na hlavu nejméně. Alespoň co se týká Evropy.

recyklace odpadků

Některé dotace z EU jsou velmi vítané. Například ty, které se týkají zlepšení našeho životního prostředí. Ty dotace by mohly být i mnohem vyšší, ale buď. Projekty, které jsou spolufinancované dotacemi, které podporují celkově ochranu přírody (kvalita ovzduší, vody, přírody, energetické úspory), tak práce s tříděním a likvidací odpadů, je pro lidstvo nesmírně důležité.
plastový odpad

Takové jednoduché slovo – odpad. Umíte si představit, pokud by vše, co každý z nás vyhodí, zůstalo u vás doma, před domem nebo na zahradě? Bereme jako naprostou samozřejmost, že to, co vyhodíme, dáme do popelnic nebo sběrných nádob.

Máme legislativu, která už dost dlouho nařizuje třídění odpadu (následuje další zpracování formou recyklace nebo separace). Snad už v každé obci existuje takzvaný „sběrný dvůr“, kam občané mohou odvést vše, čeho se chtějí z domácností zbavit. Od starých elektrospotřebičů, matrací, starého oblečení, rozbitého nábytku, papíru, polystyrénu, kovových věcí a mnoho jiného. To, že už to máme kam odvést, je velké plus.

Ø  Třídění odpadu v každé domácností je naší povinností. Pokud to ještě někdo nedělá, tak by s tím měl zaručeně co nejdříve začít. Už obaly na zboží mají symboly a návody, které určují, co patří a nepatří do obyčejného koše na smetí, a co patří do veřejné sběrné nádoby. Tyto sběrné nádoby jsou většinou rozlišené jak barevně, tak i symboly.

Ø  V rodinách s dětmi je velmi důležité naučit své děti, jak se správně odpad třídí. Už od mala. Tak, aby to časem braly jako samozřejmost.

Víte, že dětské jednorázové pleny (k tomu patří i samozřejmě i dámské vložky). Jsou vyráběné z takových materiálů, že se v přírodě nedokážou rozpustit. Musí se správně likvidovat v pecích, které snesou velmi vysoký žár.

Jednorázové pleny nemají s ekologií absolutně nic. Ty jsou pro naše životní prostředí velkou zátěží. Je to jen velký byznys. Měly bychom se poklonit ženám, které v současné době pro své děti dělají něco dobrého – používají klasické bavlněné pleny. Ušetří mnoho peněz, pro zdraví dítěte jsou velké plus, navíc pro naši přírodu naprosto jedinečný přínos.
zničené mobily

Mladé ženy – matky mají samozřejmě s dětmi hodně práce a starostí. Tak to bylo odjakživa. Proto jsou na mateřské dovolené. Ale díky automatickým pračkám mají o jednu starost méně. Zde není prostor na výmluvy.

 

By

About Auther

about author