Jak se vám líbí v oblasti Velkého Mederu

Jak se vám líbí v oblasti Velkého Mederu

13. 11. 2022 | Www | Žádné komentáře

Velký Meder je poměrně malá obec na jižním Slovensku a zpovzdálí vás ničím zvláštním neupoutá. Projeli byste možná kolem bez povšimnutí a směřovali někam dál, například do hornaté oblasti středního Slovenska, k Malé Fatře či do Nízkých Tater. O existenci tohoto významného místa v Podunajské nížině však ví zejména ti, co měli to štěstí a zajistili si tu dovolenkový pobyt. Mnozí lidé, kteří tu pobývali alespoň týden, vám povypráví, proč jezdí zrovna sem, a ne třeba ke zmiňovaným horským vrcholkům s dalekými rozhledy. Pobyt na horách je samozřejmě fascinující a na Slovensku vám jej rozhodně doporučujeme, ale Velký Meder by vás mohl oslovit minimálně stejnou měrou.

dívka v bazénu

Oblast vyvěrajících pramenů

Jižní Slovensko a severní část Maďarska se vyznačuje mimo jiné nejen úrodnou oblastí s příznivým klimatem pro pěstování zemědělských plodin, ale také vyvěrajícími termálními prameny. Najdete je na řadě míst a mezi nimi i právě zde, ve Velkém Mederu. Na jeho jihozápadním okraji se rozprostírá na ploše několika čtverečních kilometrů zalesněný park, který obklopuje soustavu bazénů s termální vodou.

žena s občerstvením u bazénu

Jedná se o vyhlášenou rekreační lokalitu, kde se můžete koupat v příjemně teplé vodě po celý rok, tedy i v zimě, některé bazény jsou zastřešené, ale většinu z nich najdete pod širým nebem. Můžete tu samozřejmě trénovat plavecký styl, ovšem mnohem působivější je relaxační ráz pobytu, kdy si dopřejete pohyb pod hladinou s masážními tryskami, umělým vodopádem a sprchami, anebo perličkovou lázeň, což jsou atrakce, které připomínají spíše typické lázeňské procedury.

Počítejte však s tím, že v letních měsících, zejména v červenci a v srpnu zde bude poměrně mnoho návštěvníků, a tak se možná vyplatí objednat si v apartmánech Velkého Mederu ubytování například v květnu nebo v září. Budete tu pak mít více soukromí pro svou rodinu, přátele a známé.

By

About Auther

about author