S čím vám poradí bytový architekt

S čím vám poradí bytový architekt

25. 10. 2022 | Podnikání | Žádné komentáře

Rozmístění nábytku v prostoru

Bytoví architekti v Praze i v jiných městech mnohdy řeší zajímavé situace, kdy si lidé nesmírně komplikují život nevhodným rozmístěním nábytku. Mnohdy to řeší tak, že neustále posouvají skříně, postele, komody, stoly a stolky, zaměňují je navzájem a sled nesourodých kombinací jim bere tolik sil, že nakonec tuto peripetii vzdají a ponechávají vše svému osudu podle posledního módu.

interiér bytu

Nebojte se oslovit bytového architekta v Praze, který vám dokáže předložit více návrhů nejprve v prostorové vizualizaci, a teprve pak si z nich zvolíte ten optimální – reálný. Důležité je vědět, jaké máte možnosti s ohledem na váš bytový prostor a vaše vybavení interiéru, co lze měnit, a kde by naopak změna představovala nemalé potíže.

nábytek v pokoji

Svítidla

Součástí tvorby bytového jádra jsou nepochybně i svítidla. Na trhu jich existují tisíce druhů – stropní závěsná, stahovací, stolní, nástěnná, podhledová atp. Vybrat mezi nimi to pravé, co oslovuje naši duši, není vůbec jednoduché, a hlavně kdyby šlo jen o samotné svítidlo ve zcela vyprázdněné místnosti, jenže ve hře jsou ostatní části vybavení bytu a s nimi musí vytvářet atraktivní soulad. Oslovte s prosbou bytového architekta, aby vám poradil, pokud je mu to blízké, i co se týče svítidel, případně s jejich svérázným osvětlením prostoru, kdy preferujete intimní prostředí nebo naopak důkladný osvit. Dnes máme situaci snazší i díky moderním a zejména úsporným LED technologiím.

Kombinace bytových doplňků

Práce bytového architekta se podobá malířské tvorbě. Malíři mají na počátku před sebou jen čisté bílé plátno a paletu barev. Co s nimi vytvoří, je čistě v jejich režii. Architekt také pracuje se zadáním, které představuje plátno a barvy, proto se snažte vnímat tuto profesi tak, že jde svým způsobem o druh umění, o vyjádření prostorových jevů uvnitř obytného, a někdy i nebytového prostoru.

By

About Auther

about author