Katastr nemovitostí

Katastr nemovitostí

14. 9. 2019 | Ekonomika | Žádné komentáře

Katastr nemovitostí bychom mohli považovat za velmi užitečný nástroj, který nám dokáže usnadnit spoustu práce. V dnešní době se nachází dokonce i online. Někteří ale stále vůbec nevědí, k čemu je vlastně dobrý nebo jak by v něm měli najít to, co potřebují. Informace, které obsahuje, se alespoň jednou v životě hodily nebo budou hodit každému z nás.
Výhoda elektrické formy je v tom, že je dostupná opravdu pro každého. Je ale zapotřebí vědět, kde katastr hledat.
Za takového předchůdce katastru bychom mohli považovat zemské desky. Ve středověku se nezaznamenávala pouze daná území, ale také vztah k tomuto území.

katastr nemovitostí

Dříve ještě fungovaly také registry, které fungovaly kvůli daním.
Později vznikl stabilní katastr, který známe dodnes, pouze v malé změně.
V katastru nemovitostí opravdu najdete všechny pozemky, které se nachází v České republice. Kromě pozemků vám ale katastr nabízí také možnost jednotlivých parcel, budov, bytů apod. Všechny parcely jsou navíc určeny přesně a kromě toho je ještě přesně udáno i názvosloví dané nemovitosti.
Data bychom mohli rozdělit na dvě části. První částí jsou mapové podklady a druhou informace o nemovitosti. Obojí je velmi důležité.

Možná se vám může stát, že v katastru danou nemovitost nemůžete najít. Právě to je ta chvíle, kdy byste měli zbystřit. Může se totiž jednat o černou stavbu. Nemusí to ale hned představovat problém.
Bohužel ale, pokud je stavba opravdu černá, nelze z ní udělat stavbu legální.
Může se stát, že se v katastru nachází jiná výměra, než je výměra skutečná. Z informací, které jsou uvedeny, je možné zjistit charakteristiku nemovitosti a mnoho dalších.

moderní dům

Pamatujte si, že byste se nikdy neměli spoléhat na možnost rekolaudace.
Katastr nemovitostí nebankovni-hypoteky-cz.cz může mít s realitou nějaké ty rozpory, na které si musíte dávat pozor. Pokud se nějaký problém vyskytne, měli byste se domluvit s majitelem proč tomu tak je a jak se tomu dá předejít, popřípadě jak takovou situaci dále řešit.

By

About Auther

about author