Letecky do Říma

Letecky do Říma

12. 7. 2020 | Podnikání | Žádné komentáře

Letecká doprava do Říma toto město předurčuje k oblíbené destinaci. Když přidáte vlídné počasí bez tuhých zim, letní oblečení až do října, tak už není proč váhat. Pokud nemusíte mít v pobytu i přeplněné pláže letními turisty, počkejte si s návštěvou tohoto kouzelného místa až na podzim.

letadlo1

Máte k tomu hned tři důvody:

• Město je v létě přeplněné turisty a na vše musíte dlouho čekat. Podzim je v tomto ohledu daleko slibnější. Snadno dostanete stůl ve známé restauraci, nebudete stát hodinu ve frontě na prohlídku památky atd.

• V létě je ve městě opravdu horko a plno prachu. Když k tomu přidáte hluk a nikdy nekončící řady aut, není to až tak romantické. Podzim je v této oblasti Itálie krásný, teplý tak právě na procházky nebo romantickou projížďku koňským povozem.

• Budete mít dostatek času na naplánování cesty, a tak letenka řím levneletenky.cz určitě nenaruší rodinný rozpočet. Cena může být opravdu tak nízká, že byste se tam nedopravili za takovou cenu ani autobusem, a to by úmorná cesta trvala 18-20 hodin.

roma1

A co nabízí toto město, kde byla historie psaná potem a krví?

Šálek dobré kávy, která vás probudí a dodá potřebnou energii, se bude určitě hodit. Zkuste třeba zastávku v Caffe Greco, když půjdete směrem k Fontáně Barcaccia. Pokud chcete i něco malého zakousnout k svačince, zkuste útulnou kavárnu Sciascia Caffe. Na vyhlášenou kávu, a ještě proslulejší zmrzlinu si můžete zajít do La Casa del Tazza ďOro.

Řím je doslova gurmánským městem a při procházce narazíte na restaurace s italskou i světovou kuchyní. Kromě klasických italských pokrmů si určitě pochutnáte na mořských rybách, které si zdejší kuchaři kupují čerstvé na tržištích a umí je připravit opravdu dokonale.

Dopřejte si prodloužený podzimní víkend, navštivte některý z římských jazzových klubů nebo některé z mnoha muzeí a projděte se večer kolem Colosea, nebo některým z dobře udržovaných parků.

By

About Auther

about author