Letní dovolená v Jeseníkách

Letní dovolená v Jeseníkách

23. 6. 2019 | Dovolená | Žádné komentáře

Jeseníky jsou vyhlášené především jako destinace pro zimní dovolenou ale stejně jako i jiné hory vám mají co nabídnout i v létě. Pokud se rozhodnete navštívit tyto krásné hory v létě, pak vězte, že rozhodně nebudete litovat!
dlouhé stráně
Výletní místa
V oblasti Jesenických hor máte spoustu možností na výlety. Zvolit můžete návštěvy pamětihodností, nebo historických míst. Určitě si nenechte ujít návštěvu zámku ve Velkých Losinách a historické papírny tamtéž. Jedná se totiž o dvě ceněné české památky, které jsou unikátní, a jinde je nenajdete. Navštívit také můžete krásné lázně a spojit návštěvu s nějakou příjemnou procedurou. Ve Velkých Losinách můžete také navštívit termální lázně, v Jesenických lázních zase vyhlášený balneo park na slunné stráni. Pokud máte rádi zvířata, pak vás určitě nadchne Faunapark v Lipové, nebo mini zoo v Rapotíně, kde najdete i zemědělský skanzen. Také jednotlivé areály, které v zimě nabízí lyžovačku, mají svůj letní program. V Petříkově můžete vyzkoušet letní bobovou dráhu, na Dolní Moravě zase stojí stezka v oblacích. Za návštěvu také stojí Tančírna ve Zlatých horách.
panorama hor
Hurá na túru
Jeseníky jsou rájem především pro milovníky pěší a cyklo turistiky. Nabízí totiž obrovské množství různých turistických tras a cest. Nenechte si určitě ujít výpravu na Praděd, nejvyšší horu Jeseníků a na horský masiv Mravenečník a Dlouhé stráně. Přečerpávající vodní elektrárna Dlouhé stráně je technickým divem, který jinde také nenajdete, a rozhodně stojí za návštěvu. Skvělá túra je také na Šerák, obří skály, Vřesovou studánku, projít se můžete kolem rašeliniště na Rejvízu či na Skřítku, vypravit se na Keprník, a nebo klidně přejít celé hřebeny s baťohem na zádech, třeba z Ramzové na Červenohorské Sedlo.  Samostatnou kapitolou je vyhlášený lesní bar v Lipové, který je krásným místem pro odpočinek během letní túry a kde si můžete v klidu vychutnat špekáček, kávu či jinou dobrotu a pokračovat dále za svým cílem.

By

About Auther

about author