Plavání

Plavání

15. 6. 2019 | Sport | Žádné komentáře

Plavání je sportem, který nevyžaduje žádné zvláštní vybavení za tisíce, jako například kolo, koně a podobně. Vystačíme si s plavkami, dámy nejlépe jednodílnými, aby nehrozilo, že v rychlosti plavání přijdou o část ošacení. Pořídit si plavky není nijak drahá záležitost, má je téměř každý doma ve skříni. Plavání je sportem vhodným pro osoby, které mají problém s nadváhou, protože jejich nadbytečná kila voda unese a díky tomu nebudou zatěžovány jejich klouby. Je to sport vhodný taktéž pro osoby trpící bolestmi zad, protože jim často přináší úlevu a umožňuje páteři být ve správné poloze.

výuka plavání

A jak s tímto sportem začít? Jednoduše jděte nebo jeďte někam k přírodnímu koupališti, či bazénové vodě, oblečte si plavky a s chutí do toho. Namočte se do vody po krátkém osmělení a už si to můžete plavat, kam chcete. Pravda, v bazénu Vás omezuje plavecká dráha, ale ve venkovním přírodním koupališti ne.

Nezapomínejte při plavání správně dýchat a nepřepínat příliš své síly. Když plavete ve venkovní přírodní například pískovně, plavte jen tak daleko od břehu, abyste si byli jistí, že zvládnete doplavat i zpět a neutopíte se v půli cesty ke břehu. Tento sport se dá provozovat již od celkem nízkého věku až po věk seniorský.
plavec s čepicí

Pro začínající plavce, kteří se to teprve učí, je vhodné používat pěnové pásy kolem pasu, případně záchrannou vestu, nebo rukávky, ale v žádném případě nedoporučuji kruh, který se snadno stane nebezpečnou pastí, která může mladého neplavce stát život, to když se kruh smýkne na nohy z pasu a v podstatě plavci drží pod vodou hlavu.

Každý rok se koná mnoho závodů pro amatérské plavce, tak i pro profesionály. Tak jestli se na to cítíte, trénujte a zkuste některý ze závodů, dost možná zjistíte, že jste rychlejšími plavci, než jste si myslely a obsadíte nějakou z prvních příček. To Vás jistě potěší.

By

About Auther

about author