Pletená móda rozhodně nesmí chybět

Pletená móda rozhodně nesmí chybět

15. 6. 2019 | Móda | Žádné komentáře

V dnešní době se dá uplést pomalu vše, na co si jen vzpomenete. Opravdu je tomu tak. Ono se není také čemu divit, vzhledem k tomu, že se jedná o úplně první techniku, kterou člověk vymyslel a v neposlední řadě začal používat. V dnešní době ale existují už i strojové možnosti, které nahrazují ruční práci. Ruční pleteniny ale stále zůstávají velmi oblíbené. Rozhodně se nemusíte bát toho, že by se pletená móda nevrátila zpět na první žebříčky IN módy.

kočka v šále

Ať už si o pletených věcech myslíte, co jen chcete, čas od času dokáže zazářit. Smetou navíc vše, co se jim jen postaví do cesty. Pak se zase na nějakou dobu stáhnou. Právě z tohoto důvodu nikdy nevyjdou z módy.

Neplatí ale to, že byste ze spodního šuplíku vytáhli úplety, které se nosily v poslední vlně. Ty novější vždy bývají v něčem jiné.

Největší rozdíl je poznat hlavně na materiálu. Mísí se totiž umělá vlákna s vlnou, ale i bavlnou či hedvábím. Díky tomu jsou jemné a nedráždí pokožku, což býval dříve velký problém.
holka s prskavkou

Možná jste si při poslední vlně všimli toho, že jsou roláky velmi mohutné. Výhoda je ale v tom, že nepřiléhají ke krku, což spousta žen ocení.

Takové norské vzory se staly důkazem toho, že když se v módě něco povede, už to z ní nikdy nevymizí.

Na samotné špičce najdete hlavně šaty nebo tuniky. Hned za nimi jsou prodloužené kabáty nebo vesty, které jsou bez rukávů.

Nic, co je z úpletu, není přiléhavé nebo krátké. Vše je dlouhé a velké. Pokud máte takové věci rádi, pak byste si měli nějaký ten úplet také pořídit.

Ceněný je také ruční úplet, který má žebrování nebo copánky. Zapomenuto není rozhodně ani štrykování, které se spojuje nejčastěji s hladkými plochami.

Pokud nejste v pletení tak zdatní, jak byste si přáli, ani vy určitě nemusíte zoufat. Můžete zkusit uplést šálu, která bude nekonečná, protože právě ta bude tím největším hitem.

By

About Auther

about author