Proti přemnoženým řasám zasáhněte spolehlivým algicidem

Stalo se vám, že se vám v bazénové vodě přemnožily řasy? V tom případě zachovejte klid, protože stále ještě není nic ztraceno. Jisté však je, že je potřeba rychle jednat. Co nejrychleji si proto pořiďte spolehlivý algicid, kterým je potřeba vodu ošetřit. Tento přípravek slouží k likvidaci hnědých a zelených řas, zabraňuje jejich růstu a rozmnožování. Díky tomu se nevítaných návštěvníků ve vodě brzy zbavíte.

čistá voda bazénu

Nicméně na místě je jistě otázka, proč k něčemu takovému vůbec došlo. Problém může být například v tom, že hladina aktivního oxidačního činidla ve vašem bazénu poklesla pod doporučenou koncentraci, případně se mohlo stát i to, že máte špatné pH bazénové vody, které je příčinou toho, že vámi používané přípravky na desinfekci vody nefungují tak, jak by měly.

V každém případě je tedy na místě, abyste zjistili, v čem je zakopaný pes, neboť pokud se tento stav nezmění, můžete brzy očekávat opět výskyt řas ve vašem bazénu. Pokud tento problém podchytíte v jeho počátcích, hravě vám s ním pomůže již zmíněný algicid. Pokud se vám ovšem stane, že řasy v nádrži objevíte až za několik dní, kdy voda bude téměř zelená, pravděpodobně ji budete muset vypustit a napustit vodu novou. A všichni víme, že taková výměna celého objemu vody v nádrži stojí mnoho peněz.

Jak tedy postupovat, aby vše fungovalo tak, jak má? Zásadní je, důležité parametry vody pravidelně sledovat. K tomu vám skvěle poslouží testery kvality bazénové vody, konkrétně se jedná o tester pH a tester koncentrace používané aktivní látky – tou může být jak chlór, kyslík anebo bróm.
bíložluté květy

Ať už si tedy k údržbě bazénové vody zvolíte libovolnou desinfekci, vždy byste měli dbát na to, aby se oxidační činidlo v nádrži nacházelo v optimální koncentraci, protože jedině tak vaši vodu ochrání před nežádoucími mikroorganismy. Ovšem aby bazénová chemie fungovala tak, jak má, je potřeba, abyste zajistili optimální hodnotu pH bazénové vody.

By

About Auther

about author