Top 7 tipů pro úspěšný prodej čehokoli

Top 7 tipů pro úspěšný prodej čehokoli

20. 12. 2018 | | Žádné komentáře


James Altucher je velice úspěšný podnikatel, spisovatel a investor, který se v obchodu pohybuje už neuvěřitelných 25 let. Po celé čtvrt století se živí jen a pouze prodejem, i když nenabízel celou dobu jen jednu věc. Někdy to bylo zboží, jindy služby, nápady a vše ostatní, co si můžete představit.
 natažená ruka
Soustředit se podle něj musíte na těchto sedm bodů.

  1. Zjistěte, po čem lidé sní
  2. Musíte říkat NE
  3. Získávejte co nejvíce zakázek a referencí
  4. Zajistěte si kladné reference
  5. Nikdy se nenechte klienty odbýt
  6. Držte se principu “levně nakup, draze prodej“
  7. Neustále získávejte důvěru zákazníků

 koupě jablka

Praxe dělá mistry

Altucher vždy upozorňoval na to, že obchodní dráha není pro každého. Pokud chcete jen rychle vydělat peníze, tak to není pro vás. A pokud si myslíte, že se vše naučíte z příruček a budou z vás podnikatelští mistři, tak to pro vás také není. Je samozřejmé, že všechno se nedá naučit z knih. Musíte jít ven a zkoušet, co funguje a co ne. Výše uvedené rady ale platí pro každého prodejce, kdekoli na světě, ať už nabízí klientům cokoliv.
 
Soustředit se musíte zejména na vás. Buďte spolehliví a naslouchejte. Jen tak zjistíte, co přesně vaši potenciální zákazníci potřebují a chtějí. Budete tak moci přijít s perfektním obalem, cenou i stylem prezentace. Když vám nebudou klienti věřit, ničeho nedosáhnete. S tím souvisí také získávání referencí. Kladné recenze získáte, když budou zákazníci spokojení. A ti budou spokojení, když se na vás budou moci spolehnout a budou vědět, že je nepřipravíte o peníze, ani kvalitu.
 
Stejně tak ale musíte myslet i na ziskovost. Nemůžete nakoupit zboží za stejnou cenu, za jakou ho prodáte. To samozřejmě nedává smysl. A věřte, že se to týká úplně všeho. Zboží, služeb i investování. Když se toho budete držet, tak můžete postupem času získat přesně takovou kariéru, jaké se dostalo i Jamesi Altucherovi.

By

About Auther

about author