Věci, které je nutné mít pro kočku

Věci, které je nutné mít pro kočku

16. 8. 2022 | Zvířata | Žádné komentáře

1. Miluji venek, ale budu žít déle, když mě necháš uvnitř.

Venku mi připadá spíš moje přirozené prostředí, se všemi druhy zázraků, které mohu prozkoumat a stopovat. Přesto to pro mě není nejlepší místo k životu. Věděli jste, že když žiju venku, mám jen 2-5 let života? To je strašně krátký! Pokud mě však necháte doma v teple a laskavosti svého domova, mohu se dožít až 17 let! Což znamená, že je to asi 15 let sladkého mazlení a polibků navíc ode mě jen pro tebe.

m

2. Mňoukám jen pro tebe, ne pro ostatní kočky.

Kočky nepotřebují mňoukat na ostatní kočky kromě občasných záchvatů syčení, do kterých se dostáváme, když se cítíme ohroženi. Mňoukáme jen na vás lidi! Když jsme koťata, mňoukáme, abychom řekli své mámě, když potřebujeme jídlo nebo trochu pohodlí navíc. Jako dospělé kočky nepotřebujeme mňoukat, kromě toho, že s vámi mluvíme, abychom vám řekli, když máme hlad, chceme pozdravit nebo když je něco špatně. A čím více budete mluvit s námi, tím více budeme mluvit s vámi!

3. Potřebuji víc než jen suché krmivo pro kočky, prosím.

Nevypadám jen jako tygr… Musím jako tygr taky jíst! Jako kočka jsem opravdový masožravec, což znamená, že potřebuji stravu založenou na mase. Samozřejmě rád jím suché jídlo, abych ho během dne žvýkal, ale není to nejzdravější strava, když jím jen suché jídlo. Jsem náchylnější k obezitě a cukrovce než moji chlupatí přátelé, kteří žijí na dietě s mokrou stravou.

4. Potřebuji, abys se mnou jednou za čas strávil nějaký zajímavý čas — nudím se.

Když odcházíš do práce, je mi smutno! Miluji společnost. Pokud nemám sestru nebo bratra na hraní, potřebuji společnost ještě víc. Když přijdete domů, nehrajte si prosím jen na telefonech nebo se nedívejte na televizi. Strávte se mnou trochu času a zapojte mé smysly! Hrajte si se mnou s hračkami pro kočky a dejte mi trochu cvičení a zároveň nám dejte šanci navázat pouto – jen člověk a kočka. Nejen, že tě za to budu milovat, ale také mě to trochu unaví, takže jsem připraven jít spát.

5. Posezení se mnou může pomoci snížit váš stres a riziko srdečního infarktu nebo mrtvice.

Věděl jsi, že když mě budeš vlastnit, snížíš riziko mrtvice o třetinu? To je pravda! Můj sladký malý chlupatý duch může pomoci snížit váš stres a úzkost a také vás může pomoci vyléčit vibracemi z mého předení.

6. Nezlobte se na mě za škrábání, škrábat MUSÍM!

Když mě vidíš, jak škrábu na tvůj nábytek, není to proto, že bych ti chtěl zničit gauč. Opravdu jen potřebuji dobré místo, kde bych si mohl natáhnout nohy a drápy! Také potřebuji zbavit se některých vrstev vnějších drápů, když zestárnou a zkřehnou. Někdy škrábu věci, abych si označil své území tak, že zanechám stopy po drápech a vůni. Prosím, nezlobte se na mě, je to můj instinkt! Dobrým způsobem, jak to napravit, je získat nějaké škrábací stromy nebo sloupky. Tímto způsobem vím, že existuje bezpečné místo, kde se mohu denně protahovat a škrábat.

m

7. To, že zavoláš mé jméno, neznamená, že přijdu.

Bez ohledu na to, jak roztomilé je moje kočičí jméno, můžeš to volat milionkrát a já pořád možná budu pořád zírat z okna. Věř mi, znám své jméno. Naučil jsem se to od všech dob, kdy jsi mi to řekl. Protože jsem kočka, nemám nutkání tě poslouchat jako Fido od vedle. Když zavoláte psa, okamžitě přiběhne, protože jste v hierarchii výše. Pro mě na ničem z toho nezáleží. Pamatuji si všechno, od chvíle, kdy jsi mě naposledy donutil vzít si ten mizerný lék, až do chvíle, kdy jsi mě vzal k veterináři. Neznamená to, že tě nemiluji, jen jsem se rozhodl dělat věci po svém.

By

About Auther

about author