Čistý a bezpečný domov

Čistý a bezpečný domov

17. 1. 2022 | Podnikání | Žádné komentáře

Péče o domácnost zahrnuje mimo jiné i pravidelný úklid, který může být náročný a zdlouhavý. Existují však vychytávky a pomocníci, díky kterým to půjde snadno a rychle.

Podlahy

Čištění podlah se odvíjí dle typu povrchu. Zatímco plovoucí podlahy se nesmí zatěžovat přílišným množstvím vody, parkety je třeba voskovat a dlažbu pořádně leštit. Šikovným pomocníkem, který vám ušetří spoustu času, je vysavač s parní čističem. Díky této vychytávce podlahu vysajete i vytřete zároveň. Voskování, nebo spáry však budou náročnějším úkolem a je třeba je provádět pořádně, abychom si ušetřili práci v následujících týdnech.

uklizečka

Povrchy

Stolky, knihovny, parapety. Většinou je stačí umýt a otřít suchým hadříkem. Prachu se zbavíme pomocí speciálních utěrek. Prachovku nechejte raději na smetání pavučin, protože prach sice setře z povrchu, ale rozvíří jej, a tak se ho vůbec nezbavíte.

Sklo

Okna, zrcadla, skleněné stolky. Pomocí octové vody a okeny můžeme snadno umýt všechny skleněné povrchy. Abychom zabránili šmouhám, a urychlili si práci, můžeme použít vysavač na okna, který vodu jedním tahem vysaje, a udělá tak spoustu práce za nás. Tento vysavač se pohybuje v cenovém rozmezí okolo jednoho až dvou tisíc korun, takže nezatíží rozpočet, a při pravidelném užívání se skutečně vyplatí.

Pohovky a křesla

Čalouněné pohovky se čistí špatně, a potřebujeme k tomu speciální vysavač. Ideálním je je chránit pomocí potahů, a nejlépe zamezit pití a jezení na pohovce.

čistící prostředky

Prostředky

Ideální prostředky na úklid vůbec nemusí být drahé. Na většinu povrchů postačí jar, nebo ocet, které mají skvělé čistící účinky. Vodního kamene a usazenin se zbavíme pomocí horké vody s otcem, troškou jedlé sody a kyseliny citronové.

Jednou za čas pořádně

Některé povrchy jsou však náročnější na údržbu a je lepší si na takovou práci zavolat pomocníky. Například firma Wismont s.r.o. nabízí profesionální čištění podlah, schodišť, koberců i čalounění. Díky profesionálnímu náčiní a spoustě zkušeností vám pomůžou s úklidem, a ušetří vám spoustu práce do budoucna.

By

About Auther

about author