Mějte finance pod kontrolou

Mějte finance pod kontrolou

21. 3. 2022 | Ekonomika | Žádné komentáře

Finanční otázky, nedostatek hotovosti, to většina z nás zná, a musí to během života nejednou řešit.

V každém čase bychom měli mít peníze pod kontrolou, a vždy vědět jaké jsou naše příjmy, jaké jsou výdaje, a v momentě, kdy jsou výdaje větší než příjmy, tak začít situaci řešit. Vždy jsou nějaké možnosti, jak za výdaje ušetřit, i kdyby to znamenalo přestěhovat se do menšího bytu. Ale někdy stačí rozdělit si výdaje na ty nezbytně nutné a na ty, bez kterých se nějakou dobu, než se naše situace opět srovná, můžeme obejít. Není příjemné šetřit každou korunu, ale když se opravdu snažíte, určitě najdete docela hodně možností, kde ušetřit.

šetření

Další možnost je navýšit příjmy. Vždycky se dá najít nějaká brigáda, nebo se domluvit na práci nad rámec vašich běžných pracovních povinností. Případně i změna zaměstnání, kterou jste už třeba zvažovali, ale stále jste se nemohli odhodlat, je v situaci, kdy potřebujete navýšit příjmy tou správnou cestou.

Pokud situaci s nedostatkem financí neřešíme a necháme nesplacené výdaje přerůst až do exekucí, možností, jak finance vyřešit značně ubývá. V momentě, kdy už jsme se dostali do exekuce a nejsme schopni nedoplatky vyrovnat, zůstává už jediná možnost a tou jsou nebankovní hypotéky.

peníze

Nebankovní hypotéka může vyřešit i situaci, kdy už máte exekuci na vaši nemovitost. Stále je tu totiž možnost hypotékou zaplatit všechny dluhy, dát nemovitost do zástavy a postupně hypotéku splácet. Pokud ale máte jen minimální příjmy, měli byste důkladně zvážit, zda budete schopni splácet. Protože pokud nebudete nebankovní hypotéku splácet, tak skutečně o nemovitost v zástavě přijdete. Řešit finance budeme muset asi více, než jsme doposud museli. Zdražování energií, pohonných hmot, a tím pádem i zvýšení základní potravin, to se dotkne každého z nás. Mějte vždy přehled o svých příjmech a výdajích.

By

About Auther

about author