Šik v obleku a šatech i v horku

Šik v obleku a šatech i v horku

17. 6. 2019 | Móda | Žádné komentáře

Není nic pohodlnějšího, než na sebe v parných letních dnech obléci krátké šortky, tričko nebo lehké, rozevláté šaty. Ve dnech, kdy nejste vázáni pracovními povinnostmi, je to jednoduché, oblečete si to, v čem je vám dobře a co je pohodlné. Ale jiné to je, pokud máte zaměstnání, které vyžaduje formální oblečení. Ale ani vyšší teploty nejsou důvodem, proč se svého běžného pracovního „dress code“ vzdávat.
výkonné podnikatelky
Týká se to hlavně tzv. kancelářských profesí, kdy se jedná se zákazníky a obchodními partnery, první dojem je v tomto případě zásadní a s tím souvisí i volba správného oblečení. U pánů je to dáno kvalitním oblekem, košilí, kravatou či motýlkem. A co když nastanou vedra? Pak je na místě košile s krátkým rukávem. Dámy mohou odložit silonové punčocháče, ale lodičky na noze by měly zůstat, i když plná obuv vyžadována není, na pantofle v tomto případě zapomeňte.
Jsou ale i situace, např. jednání s již stávajícími obchodními partnery, která mohou probíhat v odlehčenější formě nebo mimo kanceláře, kdy pánové mohou vyměnit košili za polotriko.
Rozdíl je také v tom, jaká interní nařízení se k možnostem oblékání svých zaměstnanců staví, někde jsou pravidla přísnější, někde se to spíše na zaměstnancích samotných, co si oblečou, pokud to není v rozporu s tím, jakou práci a s kým se rámci ní stýkají.
obkresy žen
Móda je ve všech těchto případech formální, tedy žádné džíny, trika bez rukávů, minisukně nebo šaty, které se hodí spíše na pláž.
Více jak polovina zaměstnavatelů ovšem dbá a trvá na tom, aby jejich pracovníci chodili předpisově oblečeni a bohužel výjimkou nejsou ani dny, kdy se ručička teploměru vyšplhá k třiceti stupňům.
Jako všechno, i toto má svoje řešení, tou je volba materiálu, renomované butiky nebo krejčovské salóny si s tímto jistě poradí a pro letní dny zvolí vhodnou látku a oblek nebo šaty z ní určitě budou vyhovovat všem normám a standardům, které zaměstnavatel vyžaduje.
 

By

About Auther

about author