Pavouk na displeji – kdy se vyplatí investovat do opravy?

Jedna z opravdu choulostivých věcí je displej našeho mobilního telefonu. Riziku rozbití ho vystavujeme pokaždé, když po něm saháme, a často nevinně se tvářící pád způsobí největší škody. Co s pavoukem na displeji udělat? První otázkou je, zda se rozbilo pouze povrchové sklo, nebo byl zasáhnut i displej. Výměna skla činí ten menší náklad na nový materiál, ale ne vždy výměna vyjde tak snadno. Při snímání poškozeného skla totiž může displej pod ním poškodit i zkušený technik. Je tedy spíše zapotřebí počítat s variantou výměny celého displeje, nebo si vybrat specialisty, kteří se věnují výhradně displejům a jen několika málo renomovaným značkám. Nikdo nemůže být odborníkem na vše, a tak vám specializace napoví, že do lepších rukou (mimo samotného výrobce) už svůj přístroj vložit nemůžete.

Rozbitý displej

Kdy se ale výměna vůbec nevyplatí?

Záleží na tom, v jaké cenové hladině se pohybuje náš telefon. Pokud vlastníme přístroj do dvou tisíc, je taková výměna na pováženou, protože mimo ceny práce může být i problém sehnat vhodné náhradní díly. U dražších přístrojů a především u těch renomovanějších značek, je výměna dílů běžná a i dostupnost potřebných náhradních dílů je snazší a levnější.

První pomoc pro telefon

Výměna skla Samsung Opravdisplej je sázkou na jistotu, protože se značce Samsung jejich technici intenzivně věnují již několik let na denní bázi. Váš telefon opraví přibližně do dvou dní a ručí vám za to, že je vyměnněné sklo ve stejné kvalitě jako to originální.

A co udělat pro příště lépe v prevenci proti rozbití?

Určitě si pořiďte na displej ještě speciální ochranné sklo, které seženete v každé dobré prodejně s elektronikou. Do tašky či kapsy ukládejte telefon v ochranném obalu nebo krytu. Vyhýbejte se nošení telefonu v zadní kapse kalhot – kromě rozsednutí riskujete i deformaci přístroje. A hlavně – nebuďme otroky svých mobilních přístrojů! Pokud to není nutné, nenechávejme si telefon před sebou, když zrovna trávíme čas se svými blízkými. Uděláme tak více pro naši psychickou pohodu i vzájemné vztahy!

By

About Auther

about author