K lepší náladě a pevnějšímu zdraví může přispět i teleskopická tyč

Že by docela obyčejná teleskopická tyč u bazénu přispěla k lepšímu životu? Může tomu tak být, když ji využijete jako posilovací nástroj pro svalové partie trupu a zad.

Sportovní nadšenci, kteří se věnují kulturistice nebo podobným silovým sportům, mohou zařazovat do svého tréninkového plánu i cvik s názvem „mrtvý tah“. Jeho cílem je posílit zádové svalstvo a zaměstnat zčásti i břišní svaly. Spočívá v tom, že se zdvihá břemeno ze země pouze narovnáním trupu, bez přispění svalů paží. Pokud se cvik provádí správně, je velmi efektivní pro celou řadu tělesných pochodů včetně zlepšení trávení, posílení krevního oběhu a mimo jiné i lymfatického a imunitního systému.

schody do bazénu

Před staletími lidé nechodili do posiloven, ale pracovali poměrně tvrdě venku na polích a velmi často se shýbali a rovněž zvedali břemena, takže ten „mrtvý tah“ prováděli i mnohokrát za den. Díky tomu byli také zdravější a vitálnější a kdo si to uvědomuje, snaží se alespoň vypomáhat v průběhu dne vhodným pohybem, kupříkladu prací s ručním nářadím, jako je motyka, hrábě, koště a smeták, lopata, krumpáč atp.

dno bazénu

Pokud máte doma bazén, nebo se k tomu chystáte, máte rovněž příležitost posilovat břišní a zádové svaly pomocí teleskopické tyče https://www.chlorito.cz/teleskopicke-tyce s různými nástavci, kupříkladu s ručním bazénovým vysavačem. Tento pohyb nepodceňujte, je velmi přínosný pro každého a lze jej doporučit mužům i ženám, které mají sedavé zaměstnání nebo pracují manuálně, ale s podporou různých strojů a mechanismů.

Teleskopická tyč a ruční vysavač zvládnou uklidit dno bazénu stejně dobře, jako automatické vysavače, takže zabijete, jak se říká, „jednou ranou dvě mouchy“. Budete mít dobrý pocit z čistého bazénu a zároveň z toho, že jste podnikli něco pro své vlastní zdraví.

Pevné břišní a zádové svaly přispívají i k udržení normální tělesné hmotnosti a kromě toho zlepšují kondici a zvyšují vitální kapacitu plic. Váš trup bude více ohebný a flexibilní, budete mít i lepší náladu a budete si více věřit u některých sportů, které by se vám zdály pro vás ne zrovna vhodné.

By

About Auther

about author